Predám štát. Značka: Lacno

Písmo: A- | A+

Predám skoro 20 ročný štát v nie zrovna najlepšom stave.  Pri rýchlom jednaní pribalím zadarmo skorumpovaných a neschopných politikov, deravú kontrarozviedku, nezávislé médiá, ZOO s finančnými žralokmi, chránenými novinárskymi hyenami a odborovými predákmi. Dôvod predaja - už ma vážne se...

Cítite sa rovnako? Asi áno. Po posledných pár dňoch si už asi viacero z nás povedalo že to čo sa v našej republike deje už prekračuje všetky medze. Po médiách sa šíria rôzne tajné materiály, ktoré by v každom normálnom štáte boli niekde uzamknuté a chránené pred únikom.  U nás sa údajne dajú kúpiť za smiešnu sumu  od 150 do 250 EUR, čo sa zdá byť všetkým normálne. Médiá napriek tomu, že vedia že tým porušujú zákon, tak ich obsah veselo zverejňujú. Ak náhodou chce nejaký minister takýmto únikom zabrániť, tak má prúser jak delo a má dočinenia s nejakými vymyslenými princípmi ktoré stavajú údajne "nezávislé médiá" nad zákon.  No zároveň sa z tých istých uniknutých materiálov dozvedáme, že médiá nie sú nezávislé a len robia to, čo im niekto prikáže.  A je jedno či sa jedná o Pravdu alebo Sme - veď obe médiá sa údajne predbiehajú v tom kto danému pánovi pripraví lepší článok. Choré? Minimálne sa mi zdá, že je to horšie ako sudcom schválené odpočúvanie novinárky.

Jednanie politikov v tejto republike nie je o nič lepšie. Premiérka raz nekoná vôbec  a čaká na vyšetrenie nezávislými orgánmi, potom predvádza hysterické vystúpenia  a nakoniec súdi expresne rýchlo. Šéf najsilnejšej opozičnej strany teatrálne odsúdi odpočúvanie novinárov  a pritom za jeho vlády sa dialo presne to isté. El presidente je tak zaneprázdnený, že nestíha už mesiace vymenovať nového generálneho prokurátora, no zrazu  si zaradí vyšší rýchlostný stupeň a vie nielen odvolať ale aj vymenovať v priebehu pár dní. A prokuratúra ktorá inokedy čaká na podnet nejakého poctivého občana nechá všetko ostatné stáť a prípadu sa proaktívne újme sám inšpektor Cluseau. Už len ostáva aby na súde o tomto prípade rozhodoval ten najspravodlivejší slovenský sudca Dredd, ktorým by sa tento kruh nádherne uzavrel.

Ak si po tomto týždni niekto myslí že pomery v našej republike sú v poriadku tak by mal urýchlene vyhľadať doktora. Teda ak nejaký ešte vôbec bude ordinovať. Nie že by som im nedoprial vyššie platy, ale v dnešnej dobe odmietnuť 300 EUR si dovolí len naozaj veľký grand. Ale zas - asi sa boja že voľby vyhrá veľký vodca a počas jeho vlády musia odborári držať hubu a krok.

Tí z nás čo si myslia že súčasný stav už prekročil všetky hranice tak môžu byť oprávnene nahnevaný. Pokiaľ ste ešte od hnevu nestihli emigrovať, vybaviť si maďarské občianstvo alebo ste sa nestihli stať členom niektorej z privilegovaných skupín, tak si ešte stále myslíte že sa v tejto republike môžu veci zmeniť. Veď budeme mať voľby a v nich to môžeme politikom spočítať.

Lenže ako sa hovorí - ak by sa voľbami dalo niečo zmeniť, tak už by ich dávno zakázali. Pokiaľ sa po súčasných udalostiach nezmení výrazne zmýšľanie väčšej časti občanov, tak sa nezmení ani súčasný stav našej republiky. Akurát namiesto pani R tu bude pán F alebo niekto iný. Budeme kontrolovaný úzkou skupinou vyvolených politikov a podnikateľov ktorí nám budú cez loyálne „nezávislé médiá" vsugerovať to čo chcú aby sme verili. Kým my spíme, tak oni žijú. Je na čase prebudiť sa.

 

Skryť Zatvoriť reklamu