Oficiálne stanovisko OSN: Kresťanstvo sa stalo najprenasledovanejším náboženstvom vo svete

Stanovisko zverejnila Fox News. Forbes sa pridal a volá po uznaní prenasledovania kresťanov ako globálneho problému

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)

Podľa štatistík dnes kvôli svojej viere trpí a je prenasledovaných viac než 245 miliónov kresťanov (Open Doors, World Watch List 2019).

27. novembra sa niektoré budovy vo Veľkej Británii odeli do červenej ako znak solidarity s prenasledovaním kresťanov vo svete. Medzi týmito budovami bola aj budova Ministerstva zahraničných vecí.

Včerajší útok v Burkina Faso, pri ktorom zahynulo 14 kresťanov vrátane niekoľkých detí, je len ďalším na zozname.

Najviac útokov sa odohráva v štátoch ako Nigéria, Nikaragua, Etiópia, Mexiko, India, Severná Kórea, Čína , Pakistan, Irán, Čile, veľa kresťanov je pod paľbou v Gaze. A ten zoznam sa len zväčšuje.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie je to len problém Ázie, Afriky, či Južnej Ameriky. Za rok 2018 bolo zaznamenaných 325 útokov na náboženské budovy, symboly, cintoríny aj u nás v Európe. Za posledné 3 roky bolo viac, než 450 útokov len v Severnom Írsku.

Napriek tomu sa veriaci vo svete nevzdávajú a radšej kladú životy, než by svoju vieru zapreli.....

Mám vehementne úzkosť z toho, že tento blog prileje do mlyna dvom stranám, ktoré podľa mňa nemajú v parlamente čo robiť a práve kresťanstvo využívajú na svoju propagáciu (áno, myslím na strany pána A.D a M.K). A áno, stojím si za svojím, že ich politika nemá s hodnotami kresťanstva čo dočinenia.

SkryťVypnúť reklamu

Ale nehovoriť o tom je pre mňa neprijateľné. Tak sa dnes do červena zaodejem aj ja, aby som aspoň takto potichu vyjadrila ľútosť a solidaritu a pripomenula všetkým, že mať možnosť ísť nielen v tomto období do kostola a nebáť sa prežehnať sa , či nosiť akýkoľvek symbol viery na krku je už dnes vymoženosť, ktorú nemajú všade....a že za túto možnosť a luxus slobody vyznať na verejnosti Ježiš je Syn Boží dnes trpia milióny iných vo svete a mnohí z nich umierajú , nezapierajú Ho.

A možno niektorých povzbudím k tomu, aby sa prestali schovávať, či hanbiť za to, že sú veriaci kresťania. Konieckoncov, Ježiš položil život za nás všetkých....

Martina Šulová

Martina Šulová

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Blogerka, editorka, feministka, aktivistka za ľudské práva, práva žien a detí, pro - life /rka(?), no hlavne žena - človek, sem - tam si urobím rozhovory s osobami, ktoré ma zaujmú, aby som mala informácie a odpovede na svoje otázky priamo zo zdroja. Ako sa vraví : Keď to neurobíš ty, kto iný? Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu