Panna Mária Guadalupská: Obraz Panny Márie, ktorý nedáva už takmer 500 rokov vedcom spať

Zjavení Panny Márie vo svete je nespočetne veľa. Oficiálne uznaných a uctievaných Cirkvou je dokopy asi 6

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Vo Francúzsku sú 3 , vďaka nim máme Pannu Máriu Lurdskú, La Salettskú, a Zázračnej medaily (nie, nejde o 3 rôzne Panny Márie, len pomenované 3 rôznymi prívlastkami podľa miest, kde sa zjavila a podľa odkazu, ktorý podala), v Írsku jedno (Panna Mária z Knock), v Portugalsku (Fatimská Panna Mária) a tú z Guadalupe. A práve tú si dnes pripomínajú na americkom kontinente.

Písal sa rok 1531, kedy jednoduchý mexický roľník Juan Diego zakúsil na kopci zvanom Tepeyac zjavenie mladej ženy, ktorá sa mu v jeho rodnom jazyku Nahuati predstavila ako Panna Mária , matka skutočného božstva a požiadala ho, aby na tom vrchu postavil kostol jej zasvätený. Dodnes je toto miesto najnavštevovanejším pútnickým miestom katolíkov a tretím najnavštevovanejším posvätným miestom sveta. Dokopy sa Juanovi Diegovi zjavila 5 krát.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Panna Mária nechala po sebe Juanovi Diegovi vyrytý obraz. Dodnes sa vedci nevedia dopátrať k tomu, ako obraz vznikol. On totiž nebol namaľovaný. Jednoducho sa zjavil. A to na jeho plášti.

A čo o ňom hovoria?

1. Ani po 450 rokoch obraz nevykazuje nejaké poškodenia. Čo je jednoducho zvláštne, pretože obraz sa zjavil na plášti Juana Diega, ktorý bol vyrobený z nití magueyského kaktusu a toto vlákno sa obyčajne rozpadá do 60 rokov (treba aj pripomenúť, že prvých 100 rokov bol obraz absolútne nechránený a neustále sa ho niekto dotýkal, napriek tomu je od roku 1531 stále rovnaký).

2. Na obraze nie je žiadna skica, žiaden zásah, žiadne záznamy merania, žiadna ochranná vrstva . Zdá sa, že bol vytvorený jedným jediným krokom. Dr. Philip Serna Callahan z NASA robil výskum na fotografii obrazu pod infračerveným svetlom.

SkryťVypnúť reklamu

3.Na obraze nie je žiaden náznak ťahu štetcom, teda nebol namaľovaný

4.Obraz pravidelne mení veľkosť a farby, zrejme vďaka neznámym vlastnostiam látky, na ktorom je zobrazený.

Čo sa týka farieb, tak víťaz Nobelovky , biochemik Richard Kuhn po dôkladnom výskume uviedol, že pigmenty na obraze nepochádzajú z prírodných zdrojov....Vzhľadom na to, že ešte v roku 1531 neboli umelé farbivá, pigmenty, ostáva tent fakt záhadou...

5.Podľa mexického Kodaku je obraz hladký a pripomína modernú fotografiu (napriek tomu, že bol vytvorený 300 rokov pred vynájdením fotografie)

6.Obraz dôkladne vzdoruje presnej reprodukcii, či už štetcom, alebo fotoaparátom (teda zabudnite na to, že sa vám podarí urobiť jeho presnú kópiu, nedá sa to)

SkryťVypnúť reklamu

7. Pri pohľade do oka zobrazenej Panny Márie je možnosť zhliadnuť osoby , verí sa, že jednou z nich je práve Juan Diego (jeho odraz). Skreslenie a miesto snímok ľudí v jej oku sú rovnaké, ako v normálnom oku, čo je na rovinnom povrchu nemožné dosiahnuť.

8.Hviezdy na plášti Panny Márie sa zhodujú so súhvezdím na oblohe z 12. decembra 1531

Obraz, respektíve jeho materiál, nezničil ani 50% roztok kyseliny dusičnej v roku 1785 nešťastne vyliaty jedným robotníkom na Tilmu, na ktorej je obraz vyobrazený, ani výbuch bomby v roku 1921 (nerozbil ani sklo, ktoré obraz chráni, ani sa nedotkol farieb, ktoré na obraze sú a to dokázal zničiť mramorovú podlahu vo vzdialenosti 150 metrov, jednoduché sklo chrániace obraz nie, a to bol bližšie).

SkryťVypnúť reklamu

Už niekoľko storočí prebiehajú výskumy tohto obrazu a nikto sa nevie dopracovať k presným výsledkom. Vieme, na akom materiáli je, ale nevieme, ako mohol vzniknúť. A myslím si, že ešte niekoľko storočí, ak vôbec, nám potrvá, kým sa nájde šťastlivec, ktorému tajomstvo vzniku tohto obrazu bude odhalené. Hold, aj o tom sú Božie tajomstvá....

A na záver pár výsledkov výskumov nielen pracovníkov NASA:

Teplota tkaniny, na ktorej je Panna Mária vyobrazená, predstavuje 36,6 stupňov Celzia, teda priemerná teplota zdravého človeka. Pri počúvaní stetoskopom tohto obrazu možno počuť tlkot srdca o intenzite 115 úderov za minútu, teda priemerný rytmus srdiečka dieťaťa v lone matky....Očné testy preukázali, že na obraze Panny Márie Guadalupskej ide o ľudské oko obsahujúce sietnicu.......

Nechajme sa prekvapiť, čo ešte ďalšie o obraze vedci zistia :)

Martina Šulová

Martina Šulová

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Blogerka, editorka, feministka, aktivistka za ľudské práva, práva žien a detí, pro - life /rka(?), no hlavne žena - človek, sem - tam si urobím rozhovory s osobami, ktoré ma zaujmú, aby som mala informácie a odpovede na svoje otázky priamo zo zdroja. Ako sa vraví : Keď to neurobíš ty, kto iný? Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu