Čáry – máry prieskumných agentúr našich!!!

Písmo: A- | A+

Je známy fakt, že percentá pre politické strany sú vo väčšine prípadov obrazom túžby straníkov, na ktorých profitujú najmä prieskumné agentúry.

 Ak prieskumné agentúry tvrdia, že každý prieskum je na vzorke okolo 1000 obyvateľov, tak za tie roky prieskumov, by sme sa všetci mali postupne zúčastniť tejto mediálnej hry, ktorú môžeme smelo označiť ako hru na slepú babu. Skúste sa vo svojom okolí opýtať svojich známych, kamarátov, či ich niekedy oslovila niektorá z mnohých agentúr, určite zistíte, že je to buď nula, alebo mizivé percento vašich známych. Tak sa preto mohlo nedávno aj v minulosti stať, že tie politické strany, ktoré boli štedré k agentúram, mali v prieskumoch dvojciferné percentá, ako príklad môže poslúžiť strana gazdu Procházku, či mediálne šialenstvo okolo strany Progresívne Slovensko, ktoré v skutočnosti ledva prekročili 5% prah voličov. Preto to skôr vyzerá, že aj majitelia agentúr sú len ľudia, ktorým je dovolené na prieskumnom trhu fungovať, len preto, aby slúžili iným záujmom a vôbec nie verejnosti, pre ktorú sú tieto prieskumy dobré len na to, aby ich dokonale manipulovali. Šikovne to robí napríklad televízia Markíza, ktorá v relácii Na telo týždeň, čo týždeň ohuruje verejnosť desiatkami prieskumov, ktoré sú zväčša, len želaním niekoho a preto sa mnohým občanom zdá, že sú to percentá vycucané priamo z prsta. Fenoménu čísel a percent podľahli aj mnohí politici a cez obrazovky nám namiesto zlepšenia životnej úrovne ponúkajú rôzne čísla, grafy a rôzne obrázky mysliac si, že nás tým nakŕmia.

Jedným z takých politikov je aj súčasný člen Smerohlasu Erik Tomáš, ktorému by sme radi poslali cez tento blog jeden veselý graf.

 Mladý pár sa rozhodol, že chce dieťa. Skúšajú všetko možné, kúpia si Kamasutru, navštevujú bylinkárky, rôzne baby, veštice, menia polohy podľa rád a stále nič. Preto sa rozhodne mladý pár navštíviť lekára a vyrozprávajú mu svoj problém. Lekár ich vypočuje a hovorí im – Chlapi, čo vám drbe?

Skryť Zatvoriť reklamu