Čo myslíš Slovensko, kajúcnici hovoria o všetkom?

Písmo: A- | A+

Kajúcnici, ktorí sa v očiach Fica a Pellegriniho stali ešte viac nenávidenejší ako sám Lucifer Matovič, hovoria vo svojich výpovediach o všetkom, čo vedia?

V porovnaní s tým, ako fungoval na Slovensku široko rozvetvený korupčný systém siahajúci od najmenšieho článku štátnej moci, až po najvyššie poschodia bratislavského hotela, je priznanie kajúcnikov s pár miliónmi eur obyčajná omrvinka z obrovského korupčného koláča. Nechceme sa dotknúť ani jedného ministra, štátneho úradníka, policajta, sudcu, primátora, či starostu, stačí si len vybrať hocktorú oblasť, kde fungoval v úlohe objednávateľa štát a vykonávateľ bol hocikto, kto bol zasvätený dnes už sofistikovaného systému očisty korupčných peňazí. Ak by niekto dnes spočítal peniaze do výstavby napríklad diaľníc a porovnal ich s dĺžkou, tak by mu rozum ostal stáť nad tým ako sa správal štát a jeho zodpovední ľudia, ktorí by sa snažili iných zodpovedných presvedčiť o tom, že zvodidlá sú pozlátené, preto je to tak drahé.

Musíme podotknúť, že za tento stav sú zodpovedné všetky doterajšie vlády, ale takmer k dokonalosti fungovania tohto vysoko sofistikovaného korupčného systému sú najviac zodpovedné vlády  Fica a Pellegriniho. Vlády, ktoré tu 12 rokov vládli viac kradli ako vládli, niekedy sa hovorilo, že ľudia ukradli všetko, okrem toho, čo bolo privarené, títo kradli aj privarené a ešte k tomu aj klamali. Nečudo potom, že za 30 rokov máme namiesto dôchodcov žobrákov, nemocnice sa namiesto liečenia stali eldorádom pre zlodejov, a že máme v porovnaní s podobnými krajinami v  počte obyvateľov násobne viac mŕtvych na Covid, nie je vina Matoviča, ale tých, ktorí roky chodili po nemocniciach a odnášali si z nich plné ruksaky peňazí. Štát dlhodobo funguje bez poriadneho gazdu, ktorý potvrdzuje fakt, že kde niet poriadny gazda, je len poriadny bordel !!

Skryť Zatvoriť reklamu