Pohybová aktivita - Nutné zlo alebo Závislosť?

Písmo: A- | A+

Spomínate si na starší článok o tom ako naštartovať prelom vo svojej životospráve? Ktoré kroky sa vám už podarilo vyriešiť? Alebo bude tým prvým krokom pravidelná pohybová aktivita? Bolo by to IDEÁLNE RIEŠENIE

KAM (NÁS) SMERUJE PRIEMYSEL VOĽNÉHO ČASU A ŠPORTU? 

A kde sa cítite lepšie VY?
A kde sa cítite lepšie VY? 

Prvý februárový víkend som bol hosťom na najväčšej svetovej výstave v oblasti športu a citlivo som vnímal nové trendy a vývoj. Firma, ktorá sa hrdí tým, že mi navodí PRÍRODNÉ PODMIENKY POD STRECHOU v miestnosti je pre mňa výsmechom. Nepriama motivácia stráviť ďalší čas zavretý v budove? Ešte hlbšie sa ponoriť do VIRTUÁLNEJ REALITY a cítiť sa pri tom totálne civilizovaný?

TOTO MI HLAVA NEBERIE!

Pokým budeme formulovať ľudom informáciu, že cvičenie je len tá doba potrebná na to, aby sme mali menej kilogramov a pochválili sa pekným telom tak sú reči o zdravom životnom štýle iba ŽVÁSTY. 

ROZPOR SO ZÁKLADNÝMI PRINCÍPMI!

Nech zdvihne ruku ten, kto sa necítili dobre v prírode. Pre koho je príroda len prostredie ako každé iné a aspoň z času na čas ju nevyhľadáva? Môj názor je, že od prírody sa odtrhnúť nemôžeme a chtiac-nechtiac sme jej súčasťou! Prečo začínam tak zoširoka? Čítajte ďalej – ponúkam súvislosti...

Dokedy si budeme klásť NESPRÁVNE OTÁZKY (o koľko kalórií menej musím zjesť, aby som schudol) namiesto tých správnych (do akej kondície sa musím dostať, aby pekná postava prišla sama od seba)? 
 
Cvičenie sa stavia do svetla akejsi PRIMITÍVNEJ DIÉTY, ktorá je síce totálne nepríjemná, ale keď ju vykonám tak budem mať o 10 kg menej a VŠETKO BUDE SUPER (aké môžu byť dôsledky, to už autor neuvádza...)

Žiarivé obrazovky vo fitnesscentrách, ktoré nám spríjemňujú NEKONEČNÉ MINÚTY (či hodiny?) AERÓBNYCH AKTIVÍT, ktoré sú totálne nudné, ale treba ich vykonávať (lebo sme to čítali v časopise)

VYZÝVAM VÁS NA STÁVKU! 

Poďte so mnou do fitka a na 99% nájdeme niekoho na páse / rotopede / steperi, kto ťuká do mobilu / telefonuje / číta časopis / pozerá telku. Toto je spríjemnenie UTRPENIA v pásme 55 – 70% maximálnej tepovej frekvencie? Ak nikoho takého nenájdeme, tak máte odo mňa kľudne TRÉNING ÚPLNE ZADARMO!

A čo tak zamakať si 15 minút intervalovo a potom si kľudne na 45 minút vyložiť nohy, zatvoriť oči a predstavovať si ako voľné mastné kyseliny kolujú v krvi a slúžia ako zdroj energie (rozumej: chudneš tuk). Vtip je v tom, že to nieje len predstava ale REALITA!

POINTA?

Vďaka pohybu vie človek, že je živý. Tak ho nestavajme do pozície trestu. Pokiaľ sa naučíme rozprúdiť krv v žilách, odvďačí sa nám celé telo na čele s hlavou (a psychikou). Predstavte si, že by vaša PRASTARÁ MAMA ZABLÚDILA DO FITNESSCENTRA a uvidela by tam ľudí vykonávať laboratórne izolované cviky na strojoch. Zalomila by rukami so slovami: „Ej vari sa načisto pomiatli tieto stvory?!“ Samozrejme chápem, že v dnešnej dobe dokážeme indoorové prostriedky využívať aj v náš prospech, ale nekomplikujme si to zbytočne. Pohyb na čerstvom vzduchu nieje len mýtus....

Chcete sa cítiť ako PARADAJKA, ktorá prežila život V KAMIÓNE (a byť v jej kondícií) alebo ako paradajka, ktorú každý deň hladkali SLNEČNÉ LÚČE a mala ŠŤAVNATÝ ŽIVOT? 

Akej aktivite sa začnete venovať oddnes minimálne JEDENKRÁT TÝŽDENNE?

Skryť Zatvoriť reklamu