anglická kráľovná, protokol a vidloviny

Nebyť vrcholiacej prezidentskej kampane, pomaly by sme aj zabudli, že Slovensko minulý rok navštívila Jej Veličenstvo, kráľovná Veľkej Británie a Severného Írska, Alžbeta II.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

Anglická kráľovná, protokol a vidloviny

Nebyť vrcholiacej prezidentskej kampane, pomaly by sme aj zabudli, že Slovensko navštívila minulý rok Jej Veličenstvo, kráľovná Veľkej Británie a Severného Írska, Alžbeta II. Túto zaiste pozoruhodnú návštevu Slovenska rád používa prezidentský kandidát Ivan Gašparovič ako ilustráciu medzinárodnej akceptácie Slovenskej republiky a jej ústavných činiteľov zo strany vrcholných predstaviteľov najstaršej európskej demokracie. Rád hovorí o svojom úradovaní ako o úspešnom lebo...“ prijal som prezidenta Busha i anglickú kráľovnú a oni by neboli prišli , keby si nás predtým dobre neprelustrovali“. Citujem veľmi voľne, ale zmysel tejto upomienky je zachovaný.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Popri veľmi zjednodušenom a zábavnom familiárnom oslovení Jej Veličenstva, kráľovnej Veľkej Británie a Severného Írska /od r.1952!/ anglickou kráľovnou, ma v tejto súvislosti napadol trápno- komický priebeh posledného dňa pobytu Jej Veličenstva na Slovensku, keď bol hostiteľom usporiadaný záverečný slávnostný obed. Tohto obeda sa ďalší dvaja najvyšší ústavní činitelia nášho štátu nezúčastnili, pretože s ňou už boli... S ňou rozumej s Jej Veličenstvom. Mali jednoducho nejaký iný biznis.

Je nepochybne plusom pre Ivana Gašparoviča, že sa ako hostiteľ tohto obeda s Jej Veličenstvom zúčastnil a neospravedlnil sa napríklad spôsobom, že nepríde, lebo už jedol. Myslím, že tam niekde preskočila aj tá iskra, ktorá mu umožňuje nazývať Jej Veličenstvo anglickou kráľovnou.

SkryťVypnúť reklamu

K plusom patrí nepochybne aj skutočnosť, že lietadlo Jej Veličenstva trafilo na bratislavské letisko a nepristalo opäť v Ľubľane.

martin Danko

martin Danko

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

súkromný podnikateľ 5 rokov pred vznikom nároku na starobný dôchodok Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu