Je cesta do pekla dláždená dobrými úmyslami?

Po voľbách v roku 2010 vznikla na Slovensku bezprecedentná situácia: Jednoznačne najsilnejšia ľavicová strana a dominantný víťaz volieb nezostavila vládu. Vládu zostavila koalícia štyroch pravicových strán, obsadila post premiéra ženou-intelektuálkou nezaťaženou fungujúcimi politickými manuálmi. Za vládnu stranu sa etablovala pre podnikateľskú sféru a strednú vrstvu príťažlivým programom SaS a obsadila významné rezorty.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Pravicová koalícia predložila v dejinách samostatného štátu zatiaľ najambicioznejší vládny program transparentného a nekorupčného spôsobu vládnutia, garanciou jeho naplnenia mala byť hlavne osoba premiérky a uplatňovanie definovaných politických priorít SDKÚ-DS, KDH, Most-u a nového subjektu SaS.

V súčasnosti, po samodeštruktívnom páde vlády a vyhlásení predčasných parlamentných volieb sme účastníkmi a svedkami najšpinavejšej predvolebnej kampane, kampane, ktorú proti sebe vedú nielen ustálení, ideologicky odlišní politickí protivníci, ale aj a práve politické strany bývalej vládnej koalície. Opäť bezprecedentne v dejinách moderného Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žumpa nazvaná volebnou kampaňou je plná, myslím, že 5-10 ďalších exkrementov naviac na tomto stave už nič podstatné nezmení. Paradox medzi proklamovaným spôsobom vládnutia pravicových strán a skutočným spôsobom výkonu moci v štáte zavŕšeným vyhlásením predčasných parlamentných volieb, paradox medzi proklamovanou ideovou, programovou príbuznosťou pravicových strán v čase vzniku vládnej koalície a súčasnými spôsobmi vedenia predvolebného boja proti sebe navzájom, tieto paradoxy logicky postulujú otázky:Ktorý spôsob prejavu-existencie pravicových strán je vlastne pravdivý? Kde je nejaká fundamentálna hodnotová báza tej-ktorej pravicovej strany, hodnotová báza, ktorá je čitateľná tak v čase delenia moci, tak v čase výkonu moci, tak v čase lovenia voličov?

SkryťVypnúť reklamu

Odpovede, napriek tomu, že som dlhoročný nevolič slovenskej ľavice, neviem nájsť. Ak mi pomôžete, budem rád.

martin Danko

martin Danko

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

súkromný podnikateľ 5 rokov pred vznikom nároku na starobný dôchodok Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu