zrod, kŕmenie a smrť gorily

Možnosti internetu sú obrovské. Zverejní sa 5-6 rokov starý materiál, ktorého jadrom je údajný prepis odpočúvania rozhovorov významného manažéra s predstaviteľmi politických strán riadiacich krajinu. Tento materiál si žil 5-6 rokov zvláštnym životom, povaľoval sa po archívoch tajných služieb, polície i úradu vlády, kupčilo sa s ním. Niekto mohol z neho čosi vyhodiť, niečo doplniť, preštylizovať, pridať mená, prepracovať príbeh. Nik nepozná autora zverejnenia, nik sa k tejto akcii doteraz neprihlásil. Je to neoverené anonymné udanie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Nasledujú brífingy ministra vnútra, ktoré spoločnosť zhysterizujú, rozpália vášne za spravodlivosť a poctivosť do biela, zaktivizujú extrémne skupiny od anarchistov a utopistov po pravicových radikálov, fašistov a futbalových chuligánov.Uskutočnia sa demonštrácie, na ktorých sa zúčastní veľa ľudí, väčšinou takých, ktorí majú pocit, že je treba podporiť správnu vec, lebo žijú v hnoji. Publicitu dostanú rozmanité osobnosti, od investigatívneho novinára, cez šamanky, predstaviteľov okrajových a novovznikajúcich politických strán po rôznych analytikov a politológov, ktorí svoje recepty na spoločenské zmeny predávajú s visačkou najvyššej morálnej a odbornej autority. Vďaka povrchnosti, závislosti a bulvarizácii médií nastáva obdobie odmietania všetkého, čo sa v komplikovanom vývoji krajiny za posledných 20 rokov udialo, k paušalizácii a dominancii zla, zlého a negatívneho na celú spoločnosť, od fungovania inštitúcií po osobnosti verejného života. V jednom koši sa ocitnú Gál, Mečiar, Slota, Dzurinda, Fico, Sulík, Hrušovský... Ako radi títo páni hovoria, naprieč politickým spektrom. Prebieha revolúcia hodnôt. Kto mlčí, má od médií pokoj. Kto sa bráni,médiá analyzujú jeho výroky, vytrhávajú zo súvislostí, hľadajú a nachádzajú protirečenia, usvedčujú zo lží, nabíjajú negatívne titulky deň za dňom. Ľudia potrebujú staré hodnoty od nových predavačov, profitujú politické útvary, ktorých jediným programom je dobrý marketing, deštrukcia a odmietanie. Výsledky, krátko pred parlamentnými voľbami sú ohromujúce: Veľká časť spoločnosti je frustrovaná, rezignuje na vlastné politické sympatie a preferencie, buď ostáva apatická, alebo sa prikláňa k novým politickým subjektom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tak zrod, ako aj kŕmenie gorily bolo zvládnuté majstrovsky. Odhad latentnej frustrácie v spoločnosti (hromada nevyšetrených afér a káuz), načasovanie akcie (bezvládie a predčasné voľby) a odhad správania sa médií (povrchnosť a bulvarizácia), to svedčí o mimoriadnych schopnostiach pôvodcu zavesenia spisu na internet v decembri 2011. Zaoberá sa dnes ešte niekto tým, že tento údajný prepis odpočúvania je anonymný, fantómovo zverejnený a obsahove zatiaľ neverifikovaný dokument? Málokto, je to už neužitočné. Ide už aj o to, že mnohých by sklamalo, keby nejaký supervyšetrovateľ uzavrel vyšetrovanie ako dezinformáciu, ktorá sa nezakladá v potrebnom rozsahu na dokázateľných skutočnostiach. Jednoducho nie je možné, aby to množstvo nabudenej spoločenskej energie bolo vynaložené zbytočne a nezmyselne! Už niet kde cúvnuť, vznikla spoločenská objednávka na to, aby to, čo sa v spise uvádza, bolo aj skutočnosťou. Teoreticky existujú stále dve možnosti záverov z "razantného postupu špeciálneho vyšetrovacieho týmu MV":

SkryťVypnúť reklamu

-Spis zaznamenáva iba to, čo sa v skutočnosti stalo - z toho vyplýva, že žijeme 23 rokov v stoke, ktorá si hovorí pluralitná demokratická spoločnosť.

-Spis je účelová dezinformácia - z toho po tom všetkom vyplýva, že táto spoločnosť je manipulovaná a zmanipulovateľná v obludných rozmeroch.

Ani jedno, ani druhé nepredstavuje pre spoločnosť dobrý výsledok Nejakým ilúziám by predsa občania mali veriť! Gorila sa vymkla otcovi fantómovi z rúk a preto ju bude treba usmrtiť. Nahradia ju chlebové témy každodenného dňa, či mám robotu, koľko zarábam, či mi to stačí na všetky tie splátky, či som zdravý... Odpovede nebudeme hľadať v sebe, odpovede budeme hľadať v tom, kto všetko je zodpovedný za to, že mi to nefunguje. A potom nám niekto porodí novú gorilku.

SkryťVypnúť reklamu

-

martin Danko

martin Danko

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

súkromný podnikateľ 5 rokov pred vznikom nároku na starobný dôchodok Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu