Pracovná nádej absolventky ekonomickej fakulty.

Dnes som absolvoval krátke náhodné stretnutie s matkou, ktorá sa rozhodla pomôcť svojej dcére pri hľadaní práce. Dcéra tento rok skončila vysokú školu ekonomickú. Keďže náš projekt WorkingPark je pracovný portál, veľmi ma zaujímajú tieto rozhovory zo života. Prehodili sme spolu pár viet o tom, ako jej dcéra za posledných pár týždňov absolvovala množstvo pracovných pohovorov, no bez úspechu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Spýtal som sa jej, v čom je podľa nej problém? Odpoveď prišla rýchlo a znela asi takto: „Pracovné agentúry od nej akurát tak berú údaje, mnohé sa po pohovore už ani neozvú. Ide im skôr o to, aby vykázali činnosť. Chodiť sa pýtať na prácu nás už prestáva baviť.”

Áno chápem, že sa to dá takto vnímať, pretože klientom agentúry nie je ten čo prácu hľadá ale ten čo hľadá ľudí, ten agentúru platí, tam sa musí snažiť.

Čo ale s našou čerstvou absolventkou vysokej školy? Jej nepomôže takéto konštatovanie. Ona má reálny problém, potrebuje prácu. Potrebuje sa zaradiť do pracovného pomeru, získať správne návyky, zúročiť doterajšie štúdium, potešiť samú seba ale aj rodičov.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pokúsil som sa jej pomôcť priamo na mieste. Otvoril som notebook, otvoril internetovú stránku workingpark.comAko prvé som zadal jej vysnené povolanie, asistentka riaditeľa. Ono to asi nebude jej vysnené povolanie ,ale tak sa zamestnali iné spolužiačky. Pridal som jej pre istou aj iné povolania ako administratívny pracovník a skúsili sme aj ekonóma. Ako absolventka ekonomickej fakulty má veľmi široké možnosti, ibaže ich dnes ešte nepozná. Keďže je mladá a môže sa usadiť kdekoľvek, nastavili sme jej lokalitu záujmu na celé Slovensko. Uviedli sme, že hľadá prácu na hlavný pracovný čas. Doplnili osobné údaje ako jazyky, škola, niečo o nej. Dokončili registráciu čo sa týka veku, kde sa najčastejšie zdržiava a vymysleli nick pod akým sa jej profil bude zobrazovať. Do jej emailovej jej príde potvrdzovací email, ktorý keď potvrdí, tak sa stane viditeľnou pre pracovný trh a firmy ju budú vedieť priamo osloviť s pracovnou ponukou. Nie agentúry, ale priamo zamestnávatelia.

Skryť Vypnúť reklamu

My vo WorkingParku sme presvedčení, že toto jedna z ciest, ako si úspešne a rýchlo nájsť prácu.

Až by sa jej však dlhšie nedarilo nájsť si prácu, môže si doplniť ku svojmu účtu ďalší pracovný profil a ponúknuť sa napríklad na brigádnické práce. Alebo si môže doplniť údaje o sebe aj inom jazyku, ktorý ovláda alebo ju zaujíma a svoj pracovný profil rozšíriť aj do iných krajín ako Slovensko. Zahraniční zamestnávatelia nemajú problém osloviť našinca, potrebujete im ale o sebe niečo povedať. Na to slúži pridanie údajov aj v ďlašom jazyku.

Človek nemôže nikdy vedieť kde na neho čaká jeho príležitosť. Ak hľadáte prácu, musíte sa stať viditeĺným pre pracovný trh!

Skryť Vypnúť reklamu

Tak šup ho na WorkingPark a veľa šťastia pri hľadaní práce.

Martin Fodor

Martin Fodor

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žijem v Poprade, aktivity mám po celom Slovensku, vytváram a spolupracujem na projektoch s globálnym zásahom. Snažím sa hľadať riešenia, ktoré vylepšujú nevhodne zažité ekonomické zvyklosti. Zoznam autorových rubrík:  ObyvateľstvoEkonomikaPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu