Krása, ktorá sa nedá slovom vypovedať

Je vyjadrená viacerými slovami. Na čo slová nestačia, na to Vám slová vymyslím. Len to musíme zažiť spolu. A všetci, ktorí nám chcú rozumieť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

 

 Pozeral som ako krásne pofukoval košícký nepríjemný vietor a hral sa s lístkami. Listy zo stromov. Zo stromov boli aj tie papierové, ktoré som posielal ja. A tiež sa z nich dalo všeličo vyčítať. Slnko mi rozpaľovalo líčka do červena, ako keď som zistil, že v kilte sa nesedí naširoko. Bola to taká chvíľková idylka. Ako keď sa na chvíľu zastavíte a úplne zrelaxujete. Odpútate sa od reality a cítite, nie myslíte. Precitnete až keď do Vás niekto vrazí a zohýňate sa po spadnuté veci. Zmena tlaku, všetky chemické reakcie prebehnú telom a opäť ste smrtelníkom.

Smrtelníkom, ktorý sa snaží žiť najlepšie ako sa dá. Tak ako chce. Ale vždy sa dá žiť aj lepšie. To si však nesmieme pripustiť.


Vracal som sa z mesta a predsa nie na chodník. Sledoval som oblohu a hviezdy. Nočná obloha je oveľa krajšia ako denná. Vydýchol som paru a snažil sa ju zachytiť do rúk. Zohrieval som ruky aj srdce naraz.

Život je zaujímavá cesta. Pre každého iná. Človek ide s jednou šancou za cieľom a ani netuší, čo ním je. Do cesty sa mu stavajú prekážky, ale aj vystierajú pomocné ruky. Najlepšie je, že kocka neriadi jeho osud. Náhoda dopomáha, ale človek kráča celkom sám. Všetko je v ňom. Všetko má na dosah. Pre niekoho všetko a pre niekoho vôbec nič. 

 


S prvým kúskom jedla, ktoré som po dlhom dni vložil do úst, som cítil krásnu chuť a zároveň som si uvedomoval, že s ďalším sústom sa už chuťové poháriky tak nepohrajú. Mal som pravdu. Zato žalúdok bol po druhom šťastnejší a ukázal to úsmevom.

Niekedy chcem byť originálny a neuvedomujem si, že každý je. Tak, čo je potom všedné? Niekedy chcem byť všedný. Niekedy len tak som a to mi stačí.

Kamarát sa ma pýta ako má zaujať dievča. Ja mu poviem, nech urobí to, čo robí. Nechcem aby som ju zaujal ja v jeho podaní. Lebo každý na to má. Má na to mať niekoho, pre koho nie je len ďalší.

Ešte raz. Každý sa snaží žiť najlepšie ako vie. Ale priznávam. Nejde mi to presne ako chcem. Dá sa žiť aj lepšie a od zajtra sa posnažím viac. Od zajtra... a vietor sa stále hrá s listami a so slovami

Nie je lepší pocit, ako keď zistím, že sa mi podarilo niekomu roztiahnúť ústa od ucha k uchu bez fyzického kontaktu. Nezaleží na tom komu. V tomto ide ako inak o mňa.

Potešiť sa dá aj inak ako rozosmiatím na plno. Vraj sa to dá aj z vnútra. Ale pssst

Martin Gál

Martin Gál

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Autor navštevuje Technickú Juniverzitu v Košiciach. Začal blogovať, lebo tu chýbal vtip. Mal polovicu toho, čo má mať. Odhodlanie. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáEmO sVeT :'((Anyways...As the days go byThe Real Thing/k!Out of mindPrivate

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu