Otázka na samosudcu JUDr. Róberta Jankovského...

Samosudca JUDr. Róbert Jankovský je aktívny podpredseda na Okresnom súde v Považskej Bystrici. Na internete koluje niekoľko výhrad voči jeho osobe. Toto je jedna z nich...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Na Okresnom súde v Považskej Bystrici sú alebo boli vedené nasledujúce konania: 4P/64/2015, 4Em/2/2015, 11P/124/2015, 11P/165/2015, 14Em/2/2015, 6P/66/2015.

Všetky tieto konania sa točia okolo rozchodu a rozvodu Ľudovíta a Soni, starostlivosti o ich spoločné maloleté deti Katku a Šimona a výkonu súdnych rozhodnutí vo veci určenia styku otca s maloletými deťmi.

Dňa 15.2.2016 bola Ľudovítom v právnom zastúpení podaná námietka voči zaujatosti sudcov Okresného súdu v Považskej Bystrici. Ako dôvod bola uvádzaná nečinnosť súdu, kedže napriek tomu, že Krajský súd určil styk otca s deťmi (Okresný súd nechal Ľudovíta úplne bez styku!), sa tento za takmer 5 mesiacov nezrealizoval ani jedenkrát. Otec už skoro pol roka vlastné deti poriadne nevidel...

Ďalším dôvodom bolo vyhlásenie jedného považskobystrického sudcu pri jednom z pojednávaní v týchto konaniach o tom, že pozná pána mestského poslanca Františka M., otca Soni, ako aj námietka, že sudca prejavil zvýšenú mieru tolerancie voči nevhodnému správaniu zo strany pána poslanca pri tomto pojednávaní. Takisto sa poukazuje na kontakty a vplyv, ktorý pán poslanec František M. v meste Považská Bystrica nesporne má.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Poznámka: O tohto "jedného PB sudcu" v tomto článku ide len nepriamo. Obsah námietky opisujem len preto, aby bolo jasné prečo sa k nej vyjadrovali aj všetcia ostatní sudcovia Okresného súdu. Prípadnú zaujatosť spomínaného "jedného PB sudcu" nedokážem posúdiť a nechcem sa k nej vyjadrovať.

K tejto námietke sa 8.3.2016 každý zo sudcov Okresného súdu v Považskej Bystrici vyjadril a vlastnoručne napísal a podpísal tvrdenie "Nie som zaujatý".

Toto tvrdenie napísal a podpísal aj samosudca JUDr. Róbert Jankovský.


Len tak na okraj, Ľudovít zjavne nie je jediný, kto si dovolil namietať voči zaujatosti súdu v Považskej Bystrici. Táto námietka sa tiež týka Jankovského: http://necenzurovane.net/stacho/osrman3.html


Okresný súd postúpil Ľudovítovu námietku Krajskému súdu v Trenčíne. Ten ju 16.3.2016 svojím uznesením 5NcC/8/2016 zamietol. V oddôvodnení tohto uznesenia sa píše:

Ostatní sudcovia Okresného súdu Považská Bystrica, a to ..., ..., ..., JUDr. Róbert Jankovský, ..., ..., ..., ... sa vyjadrili, že vo veci sa necítia byť zaujatí, účastníkov konania nepoznajú.


Ako je však uvedené v predchádzajúcich blogoch, už od prvej polovice septembra 2015 bol byt manželov Jankovských pripravovaný na to, že do neho príde bývať do podnájmu Soňa. Momentálne v ňom aj býva, i keď to sa snažila tajiť. Potvrdila to až po priamej otázke počas policajného výsluchu. Nie je mi presne známe, odkedy Soňa v byte Jankovských býva, avšak podľa Slovenskej pošty minimálne od februára 2016. Už vtedy sa totiž vrátila jedna zásielka adresovaná do Soniných vlastných rúk do domu jej rodičov, kde Soňa istý čas po odchode zo spoločnej domácnosti bývala. Na obálke je červená poštová nálepka "RETOUR", na ktorej je perom urobený krížik pri položke "Presťahovaný"...


Pán samosudca, Vy neviete, komu prenajímate byt? Vy neviete, kto Vám platí nájom? Vy snáď neviete, kto vo Vašom byte býva?

SkryťVypnúť reklamu

Nepríde Vám to tak trošku sprosté?

Martin Hajduch

Martin Hajduch

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Bezdomovec z Nového Mesta nad Váhom. Ako bezdomovec mám strašne veľa voľného času a tak by som sa s vami rád podelil o moje zážitky, skúsenosti a starosti... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu