19% mladých nemá prácu. No a?

Skôr či neskôr k tomu muselo dôjsť. Áno, presne tak, Smoliak sa po dlhodobom osobnom prehováraní odhodlal, čo to napísať na tému “práca”. Popravde, ale neočakávam od tohto článku príliš veľkú šíriteľnosť.” O to viac, keď človek píše kriticky a zároveň pravdivo...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

" Na počiatku bola kríza

Skôr ako vôbec nejaká recesia v Európe začala, ľudia nemali tak jednoduchý trik ako sa “vyhovoriť” na vlastnú neschopnosť, ktorá je mnohokrát násobená zbytočnou lenivosťou. Plne chápem, že 19% nezamestnanosť medzi mladými* do 25 rokov je niečo hrozivé. Najmä keď ide o krajinu ako je Slovensko, ktorá je závislá na exporte tovarov a služieb do zahraničia. (* Oficiálne štatistiky ÚPSVaR)

Ale tým, že niekto príde o prácu, prípadne ju od ukončenia štúdia doposiaľ nezískal, neznamená automaticky koniec sveta. A popravde, niekedy si za to môžu mladí ľudia sami.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ľudia by si mali konečne uvedomiť, že aj hľadanie práce je prácou samotnou.

Vykašli sa na Facebook a začni makať na svojej novej práci!

A možno ti s tým pomôže zopár týchto rád:

Nestrácaj návyky !

= Aj personalista je len človek, ktorý musí chodiť do práce na 8:00. A pokiaľ sa ti nebude vedieť dovolať počas tvojho celodenného spánku, tak ver, že môže uprednostniť iného kandidáta. Na jedno miesto sa veľakrát hlási aj viac ako 50 ľudí. Presne toto je podstatné, nie výhovorky prečo si to nemohol zdvihnúť v momente keď ti zvonil telefón. Všetko je to o správnych návykoch. Radšej vstaň už o siedmej a hľadaj nové možnosti kde a ako získať prácu. Keď si zvykneš na zle návyky, o to ťažší bude tvoj neskorší nástup do novej práce.

Skryť Vypnúť reklamu
Sťažovaním a hejtovaním novú prácu nezískaš.

Úplné znenie článoku s originálnou ilustráciou nájdeš na mojom blogu. Linku mi zakázali zverejniť tak len poviem, že sa v nej nachádza môj nick Smoliak ;) a nekončí na .com :)) Kto moju stránku nájde, má u mňa pivo...

Martin Korosi

Martin Korosi

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bloger, illustrátor, copywriter Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu