Cirkvi zoberú zo štátneho rozpočtu skoro 53 miliónov eur. Dá sa s tým niečo robiť?

Štát a cirkvi sú dlhoročnou témou diskusií, hlavne čo sa týka financovania. Aj keď sa v minulom roku menil model financovania, tak od sedemdesiat rokov starého modelu sa veľmi nelíši.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (18)

To

Cirkvi aj po navýšení balíku peňazí stále tvrdia, že na prevádzku a hlavne platy duchovných nemajú. Často sa stáva, že na ich platy ešte musia prispievať, aby dorovnali minimálnu mzdu. 

Na strane druhej je majetok cirkví na Slovensku trocha nejasný a napríklad spísať majetok rímskokatolíckej cirkvi z katastra nehnuteľností by bolo hrdinským činom.

Ako sa zmenilo financovanie? Koľko dáva štát jednotlivým cirkvám? A čo sa s tým dá spraviť? Odpovede na otázky nájdete na priloženom videu. Keď sa Vám video páčilo, tak budem rád za každý odber či zdieľanie. 

Martin Lindák

Martin Lindák

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Po štúdiu na Ekonomickej univerzite v Bratislave som pracoval ako reportér Indexu, teda SME. V súčasnosti som analytikom v SBA a venujem sa svojmu malému YouTube projektu Ekonómia ľudskou rečou, kde by som chcel všakovaké ekonomické témy vysvetliť v pár minútach. https://www.youtube.com/ekonomialudskourecou Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu