Prečo mestám a obciam tak záleží na sčítaní obyvateľov?

O daniach pre našu obec či mesto rozhodujeme všetci, a to aj prostredníctvom sčítania obyvateľov domov a bytov v tomto roku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Sčítanie obyvateľov, ktoré práve prebieha nie je len o jednoduchej štatistike, ktorú bude mať o nás Štatistický úrad SR. Práve naopak, sčítanie rozhoduje aj o financovaní vyšších územných celkov či miest a obcí Slovenska.

A to prostredníctvom podielových daní. V tomto videu sa pozrieme hlbšie na podielové dane, ktoré smerujú obciam a mestám a konkrétne na prípad Bratislavy, kde je problém s podielovými daňami najvypuklejší.

Okrem toho bude mať sčítanie obyvateľov dopad aj na financovanie cirkví.

Ekonómia ľudskou rečou

Ekonómia ľudskou rečou vysvetľuje ekonomické témy jednoducho a zrozumiteľne. Odoberajte nové diely na YouTube alebo sledujte cez Facebook alebo Instagram.

Martin Lindák

Martin Lindák

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Po štúdiu na Ekonomickej univerzite v Bratislave som pracoval ako reportér Indexu, teda SME. V súčasnosti som analytikom v SBA a venujem sa svojmu malému YouTube projektu Ekonómia ľudskou rečou, kde by som chcel všakovaké ekonomické témy vysvetliť v pár minútach. https://www.youtube.com/ekonomialudskourecou Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

284 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

66 článkov
SkryťZatvoriť reklamu