22.4.2007: Čriepky II

Dnes ma zaujalo: Z akej ocele sa vyrábajú japonské meče? Ako vyzerala stredoveká kúria - panské sídlo v Čechách? Kde boli pred dvomi dňami zemetrasenia v Európe? A ešte som si vypočul najnovšiu pieseň od singapurskej speváčky Stefanie a na vyváženie tiež od Kórejčanky BOA. A pozrel som si diela - nahé ženské telá - od fotografa Huo Hua.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Monitor zemetrasení v Európe. Na tejto web - stránke "Recent Earthquakes" je možné vidieť zemetrasenia spred dvoch dní. Stredomorie je aktívne, z času načas môžeme aj my čakať ohlasy z vnútra zeme.

Z čoho sa vyrábajú samurajské meče? Aj z ocele tamahagane (tama - vzácny, hagane - oceľ). Takáto oceľ sa získava z špeciálnych pieskových železných rúd - satetsu v baniach severného Japonska. Náhľad do výroby tamahagane mi poskytla nádherná stránka o ručných zbraniach Ázie a sveta Sharpblades.org .

Ako vyzeralo sídlo veľmoža raného stredoveku v Strednej Európe? Ja som navštívil veľmožský dvorec (samozrejme, na pozvanie domáceho pána) - CURIA VÍTKOV . Takto si predstavujem propagáciu stredovekého sídla aj u nás.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok bloguKeď azda najznámejšia singapurská speváčka a herečka Stefanie Sun ( 孙燕姿 Sun Yanzi, 1978) nahrávala video k jej veľmi krásnej, melodickej piesni v Egypte vo februári 2007, nebolo jej všetko jedno. Podľa taiwanských médií jej 22 člennému tímu hrozili miestne ozbrojené gangy, Stefanie sa rozhodla prácu na novom albume prerušiť a odletieť prvým lietadlom na Taiwan, kde žije a profesionálne tvorí.A ke´d spomínam Stefanie, ešet si ku dnešnej nedeľnej káve vypočujem ďalšiu ázijskú spevácku divu, ktorú pozná azda celý svet - BOA. Kórejčanka Kwon Boa (1986) sa stala známa prostredníctvom japonskej hudobnej scény. Spieva po kórejsky, anglicky a najmä japonsky. Nech sa páči - pieseň EVERY HEART (po japonsky). Boa je kresťanka, pôsobí najmä v Japonsku.Čínska moderná fotografia patrí k možno najlepším vo svete. Krása ženského tela v spojení s prírodou sa v prácach fotografov odráža s ázijskou tajomnou jemnosťou a šarmom. Možno je to protiklad k uponáhľanej kapitalistickej Číne, kde hlavným hnacím motorom je tak, ako aj na Slovensku boj o prežitie a dosiahnutie dobrého života (čítaj: mať veľa peňazí a úspech bez ohľadu na cesty, akými to dosiahnem). Dnes fotografie od Huo Hua. Tento zrovna nie je najlepší, ale dá sa.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok bloguObrázok bloguObrázok bloguObrázok bloguObrázok blogu


Martin Malobický

Martin Malobický

Bloger 
  • Počet článkov:  54
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu