reklama

Keď sa PRemiér opičí

Neschopnosť odvolať kľúčového nominanta Smerodajnej mafie, zakrývať načim útokmi voči kritikom. Reč ale dnes nie je o Ficovi, ktorý vlastným telom Kaliňáka chránil doslova až za hrob. Ten učiteľ sa dnes už škerí z poslednej lavice

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Funkciu PRemiéra, uvoľnenú po veľkom učiteľovi, vlani na jar spoľahlivo zaplácol žiak Pelle. Ten svojou horlivosťou a usilovnosťou predčil dokonca aj chýr žiaka Petra Kažigrafa ešte z čias, keď sedeli všetci svorne v laviciach opozičných.

15.aug. - Všetko odštartovalo zverejnenie správy adresovanej Alene Zsuzsovej, obvinenej zo spolupáchateľstva vraždy Jána Kuciaka: „Monika Jankovská,“ vysvetľuje jej Kočner. „Miesto Mumlavej nech dôjde ktokoľvek, bude ministerstvo riadiť Monika Jankovská. A to je moja opička,“ napísal v aplikácii Threema Kočner. Opička samotná dodnes popiera, že by bola v akomkoľvek kontakte s Kočnerom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

22.aug. - Polícia zasahovala u štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a u viacerých bratislavských sudcov okresných a krajských súdov. Informáciu priniesla televízia Joj. Jankovská sa k tomu odmietla vyjadriť s tým, že je aktuálne na dovolenke... Podľa Denníka N Jankovskej aj sudcom policajti zobrali mobilné telefóny. Polícia sa zamerala na ľudí, ktorí podľa Kočnerových správ z aplikácie Threema komunikovali priamo s Kočnerom.

22.aug. - Polícia SR: "V súvislosti s medializovanými informáciami o zaistených správach môžeme potvrdiť, že dnes policajti NAKA vykonali početné zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa..."

SkryťVypnúť reklamu
reklama

25.aug. - Marek Vagovič (aktuality.sk): "Táto arogantná, bezcharakterná žena sa nikdy nemala stať sudkyňou a už vôbec nie štátnou tajomníčkou na Ministerstve Spravodlivosti. Pamätám sa, ako nám kedysi dávno prišli do redakcie SME anonymné podnety, ktoré ju spájali s korupciou aj mafiou. Bolo to však dosť nekonkrétne, veľmi ťažko sa to overovalo. Aj preto som ocenil, keď sa ozval konkrétny človek, pod svojim vlastným menom. Bol to podnikateľ Ondrej Janíček, ktorý minulý rok v relácii NA ROVINU otvorene opísal, ako ho Monika Jankovská – v spolupráci s gangom čongrádyovcov – pripravila o majetok. Čelil za to trestnému stíhaniu, žalobám, sedel aj vo vyšetrovacej väzbe. Štát ho šikanoval, on to však nevzdal – a dnes sa znovu potvrdzuje, že nehovoril do vetra. Tisíc správ, ktoré si Opička vymenila s Bruchom – pričom si písali aj po vražde Jána a Martiny, až do jeho zadržania v kauze zmenky – sú ďalším dôvodom na jej odchod z funkcie aj z politiky. A časom sa možno ukáže, že aj do výkonu trestu... za zneužívanie právomocí verejného činiteľa..."

SkryťVypnúť reklamu
reklama

25.aug. - Hnutie OĽANO formulovalo 5 dôvodov na odvolanie Jankovskej z postu štátnej tajomníčky:
1) Je podozrivá z komunikácie s trestne stíhaným Mariánom Kočnerom, ktorý je podozrivý z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka. Od jesene 2017 si s ním vymenila vyše tisíc správ cez aplikáciu Threema.
2) Polícia na pokyn prokurátora zadržala Jankovskej mobilné telefóny. Trestný poriadok hovorí, že vydanie veci znamená začiatok trestného stíhania pre podozrenie zo spáchania trestného činu.
3) Marián Kočner, označoval Jankovskú za svoju „opičku“ a chcel z nej urobiť ministerku spravodlivosti.
4) Napriek policajnej evidencii jej rozsiahlej komunikácie s Kočnerom cez aplikáciu Threema, táto žena vo vedení ministerstva spravodlivosti verejnosti klame, že sa s ním nepozná a ani s ním nekomunikovala.
5) Je podozrivá z kontaktov s mafiánskou skupinou Čongrádyovcov. Ako sudkyňa v Trenčíne mala v majetkovom spore rozhodnúť v prospech tejto mafiánskej skupiny.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

25.aug. - Igor Matovič: "Jankovská spáchala atentát na spravodlivosť. Predseda vlády Pellegrini a minister spravodlivosti Gál sa svojím nekonaním stávajú spolupáchateľmi. Dajme ju teda dole my občania. Všetci, ktorí zajtra môžete a je to vo vašich možnostiach, príďte, prosím aspoň na chvíľu počas dňa pred ministerstvo spravodlivosti. Sme tam od 9. hodiny celý deň..."

26.aug. - Okrem poslancov SaS, prišiel protest osobne podporiť aj Andrej Kiska: "Pani štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská je dnes symbolom pokrivenej spravodlivosti, a ak pán premiér Peter Pellegrini nie je bábkou v rukách pána predsedu Smeru, okamžite navrhne jej odvolanie. Pani prezidentka Čaputová povedala, že je v šoku z toho, aký obraz doby sme žili a žijeme. Ako prezident som hovoril to isté. Žiaľ, zmena ešte nie je na konci. Prišiel som dnes podporiť protest Igora Matoviča, lebo nám ide o spoločnú vec. O zmenu. Chceme, aby túto krajinu prestali riadiť neschopní politici."

26.aug. poobede - Pán PRemiér Pellegrini: "V prípade Moniky Jankovskej disponujem len informáciou o konaní NAKA, ktorá požiadala viaceré osoby o poskytnutie mobilných telefónov. Ak nevieme, kde je pravda, nevynášajme okamžité súdy na základe novinových článkov. Jasne som sa už vyjadril a trvám na tom, že treba preveriť, či pani štátna tajomníčka mala nezákonnú alebo toxickú komunikáciu s obvinenou osobou. Ešte raz prehlasujem, ak sa previnila voči tomu, ako má konať vysoká štátna úradníčka, zaujmem k tomu bez otáľania jednoznačný rázny postoj tak, ako som to urobil vždy doteraz."

Obrázok blogu
(zdroj: facebook.com)

27.aug. až 2.sept. - Hnutie OĽANO denne pokračuje s organizáciou protestov pred Mininsterstvom Spravodlivosti SR, štátna tajomníčka je údajne stále odcestovaná na dovolenke a pán PRemiér Pellegrini týždeň mlčí. Videá z protestov sleduje na internete denne okolo 50 tisíc ľudí.

3.sept. - Monika Jankovská odstupuje z funkcie so slovami: „Mediálno-politický cirkus sa hlboko dotýka mojej rodiny, synov, matky, ktorí absolútne nemajú nič spoločné s politikou... Chceli ste moju verejnú popravu, aj prostredníctvom nepodložených informácií, aj mediálneho lynču, tak ju tu máte...“

3.sept. - Predseda strany Smer, ktorá Jankovskú nominovala do parlamentu aj do funkcie štátnej tajomníčky, Róbert Fico: "Opozícia týmto potvrdzuje, že je len bandou komediantov. Nejde jej o nič iné, len o šírenie nenávisti a neopodstatnených obvinení, čo je jej základnou politickou výbavou. Je tragikomické sledovať daňového podvodníka I. Matoviča, ktorý sa osobne stretával s obvineným M. Kočnerom, ako poskakuje pred Ministerstvom Spravodlivosti SR a hovorí o odvolávaní štátnej tajomníčky za akúsi nepotvrdenú a ničím nepodloženú SMS komunikáciu medzi obvineným M. Kočnerom a štátnou tajomníčkou Monikou Jankovskou... Chcem poďakovať Monike Jankovskej za kus dobrej roboty. Veľmi vážne sa treba zamyslieť nad jej slovami, že telefón, obsah ktorého dnes zabáva celé Slovensko, bol niekoľko mesiacov v rukách človeka, ktorý s ním mohol robiť doslova, čo chcel. Falšovať, dopĺňať, vymýšľať. Som presvedčený, že ide o bublinu...

3.sept. - VYJADRENIE PREMIÉRA K ODSTÚPENIU ŠTÁTNEJ TAJOMNÍČKY: "Milí priatelia, od začiatku prípadu bol môj postoj principiálny. Na Slovensku musí platiť, že rozsudky vynášajú súdy a vyšetrujú orgány činné v trestnom konaní. Spravodlivosť sa nerobí na ulici ani v médiách. Ja dodnes nedisponujem konkrétnymi dôkazmi, ktoré by postačovali na vyvodenie politickej zodpovednosti. Opakujem, že v prípade, že by som disponoval konkrétnejšími a detailnejšími informáciami, ktoré postačujú na vyvodenie politickej zodpovednosti, urobil by som to bezodkladne, tak ako som prisľúbil slovenskej verejnosti..."

6.sept. - Pán PRemiér Pellegrini na pôde NR SR: "Chcem aj z tohoto miesta všetkých občanov SR uistiť, bez ohľadu na tieto teátra a cirkusy niektorých opozičných poslancov, konkrétne aj toho najväčšieho krikľúňa a hulváta Igora Matoviča, že vláda si bude do posledného dňa plniť svoje povinnosti..."

8.sept. - Pán PRemiér Pellegrini diskutuje v TA3 sám so sebou: "Okrem toho, že vždy hovorím PADNI KOMU PADNI, musím vždy doplniť aj to, že v SR musia rozsudky vynášať súdy SR. Nie ulica, nie média a nie opozícia... A títo ľudia sa postavia pred kameru, a mne rozprávajú, že som mal okamžite na základe jedného novinového článku odvolať tú osobu..."

13.sept. - Na mimoriadnej schôdzi NR SR, zvolanej opozíciou, a s návrhom na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády, sa tento bránil slovami: "V prípade Moniky Jankovskej som postupoval tak, ako som postupovať mal... keby sa pani štátna tajomníčka nebola vzdala vtedy, keď sa bola vzdala, a ja by som naozaj dostal na stôl aspoň jednu A4-ku od relevantného úradu, ktorý mi aspoň popíše, že ako znel dôvod odobratia mobilného telefónu, lebo ani to som nemal dispozícii hoc som sa dotazoval, tak by som ju bol požiadal o odstúpenie ešte raz, resp. bol by som mohol požiadať pána ministra Gála, aby navrhol jej odvolanie. A urobil by som to bez ohľadu na to, či by ste vykrikovali s megafónom pred Ministerstvom Spravodlivosti, kde sa vás zíšlo až toľko a 7 dní ste vydržali v zásadnom proteste... Vy ste ešte nič v živote pre túto krajinu nespravili, len tu kydáte, nadávate, urážate..."

26.sept. - Peter Pellegrini, podpredseda strany Smer: "Rozhodol som sa prijať návrh pána predsedu strany na pozíciu volebného lídra strany Smer..."

3.okt. ráno - Média zverejnia text niekoľkých správ medzi Kočnerom a Jankovskou. Komunikáciu, o existencii ktorej sa už takmer 2 mesiace vedelo (iba jej obsah verejnosť doteraz nepoznala), sa poponáhľa komentovať aj smutne slávny hlavný hrdina nášho príbehu...

3.okt. - Pán PRemiér Pellegrini: „Na základe informácií, ktoré postupne prenikajú na verejnosť, je správne, že Monika Jankovská viac nesedí na stoličke štátnej tajomníčky MS SR..."

Obrázok blogu
(zdroj: SITA)

3.okt. - Marek Vagovič (aktuality.sk): "Zhruba 6 týždňov dozadu som napísal, že táto arogantná, bezcharakterná žena sa nikdy nemala stať sudkyňou – a už vôbec nie štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti. Z politiky sa už stiahla, no z justície ani náhodou. Po zverejnení časti jej komunikácie s Bruchom je pritom nad slnko jasnejšie, prečo ju tento gauner nazýval svojou opičkou. Zdá sa, že mu slúžila až za hrob – a nebolo to veru zadarmo... Kedy sa konečne rozhýbete, pán minister Gál? Dokedy budú špiniť slovenské súdnictvo žolďáci mafie? Ich miesto nie je v talári, ale v pruhovanom pyžame v Leopoldove. Snáď sa raz dočkáme. Ave, Brucho. Ave, opička."

Ozaj a prečo je vlastne o dávnych nejasnostiach okolo majetkových pomerov pána PRemiéra nakoniec úplné ticho?

Nuž tak...

(doplnené 5.10. o 9:52)

P.S. dodávajú moji vzácni čitatelia:
Ján Macek: "Ale on je iba lokaj a hlásna trúba ožrana, skrachovaného politika z poslednej lavice."
Vladimír Ilkovič: "Pelle nesklamal, verne používa metódy SÚDr. Róberta Fica."
Jozef Mallinerits: "Pozor, tento žiak Pelle je ešte nebezpečnejší od svojho učiteľa, pretože Zlováci mu poľahky naletia na jeho roky trénovanú falošnosť. Mafiánske rabovanie "s ľudskou tvárou" bude zakrývať svojim úsmevom a priblblými rečičkami ako všetko všade porieši a opraví."
Nevec Gdo: "Hranol tou vlaňajšou rošádou s Pellem zaviedol do slovenskej politickej praxe novú funkciu - PODPREMIÉR."

Martin Foto Potočný

Martin Foto Potočný

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Šport môžem vo všetkých jeho prevedeniach a vo všetkých jeho podobách, aj literatúru a dobrú hudbu. Rád diskutujem pri dobrom pive o komplexnosti histórie, o zakrivení priestoru a o tom, že jazyky a dialekty tvoria spojité zobrazenie definované na povrchu geoidu. Zoznam autorových rubrík:  ŠportČrevo slepô zapálenôCestovanieKultúraMýty bez legendyI taká je politikaSever proti JuhuZleužitá štatistika

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu