reklama

Odmietam úplatok 300 € od Matoviča

som trikrát očkovaný senior 60+ a očkovať som sa nedal kvôli zúfalému pokusu Matoviča zvýšiť percento zaočkovanosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Urobil som tak, pretože je to jediná možná cesta ako pomôcť sebe, slovenskému zdravotníctvu a spoločnosti ako celku. Matovičov pokus je len ďalší úbohý (a drahý) marketingový nápad ako osloviť potencionálnych voličov v budúcich parlamentných voľbách. Takých občanov, ako som stretol za pultom jednej banky, toto opatrenie nezmení. Na otázku, či je očkovaná, mi totiž jedna pani odpovedala "nie, a ani sa nedám, platím si zdravotné poistenie, tak nech ma štát lieči". Neviem, či mala na mysli aj úhradu za pohrebné služby. Predpokladám však, že s takou alternatívou v prípade jej ochorenia zrejme nepočítala. Ak sa totiž pre nadmerné množstvo ochorení práve v dôsledku takto uvažujúcich občanov zvýšia aj požiadavky na pľúcne ventilácie, potom práve aj jej sa môže stať, že štát by aj liečil, len nemá už kde.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale k veci. Dať niekomu ako som ja, ktorý už bol zaočkovaný, dodatočne 300 € len preto aby sme "motivovali" tých, čo tak ešte neurobili, je nezmysel. Odhadovaných tristo miliónov eur, ktoré nás tento špás bude stáť, bolo už dávno treba dať sestričkám v nemocniciach. A to nie len jednorazovo, ale trvalo zvýšiť ich platy skôr ako utečú z nášho zdravotníctva niekam do zahraničia. Matovič so súhlasom vlády naďalej pokračuje v nezmyselnom a nepremyslenom rozhadzovaní našich daní bez zjavného pozitívneho ekonomického dôsledku. Áno medzi dôchodcami je množstvo občanov prežívajúcich na hranici životného minima a 300€ nie je pre nich zanedbateľný príjem. Nech si ich teda nechajú, pretože ich už mali dávno dostať vo forme trvalého zvýšenia dôchodku a nie formou lacného populistického gesta podobného tomu ako robil Fico vždy pred voľbami alebo na konci roku.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Na Slovensku však žijú aj desiatky tisíc slušne zabezpečených seniorov, pre ktorých je Matovičov volebný úplatok urážkou ich intelektu. Verejne vyzývam práve ich: "Keď vám príde spomínaných 300€, choďte do najbližšej nemocnice a darujte ich niektorej sestričke na covidovom oddelení". Vyjadríte tým aj svoj nesúhlas k nezmyselnému rozhadzovaniu peňazí a tiež občiansky postoj, že takto si teda riadenie štátu nepredstavujete.

Ja som tak už urobil.

Martin Sukupčák

Martin Sukupčák

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  77
  •  | 
  • Páči sa:  1 204x

Životné krédo: "Planétu Zem máme len požičanú od našich detí".CV - mladosť na Liptove v Demänovskej Doline, gymnázium v LM - M. M. Hodžu. 1970 - študentská prax Sandviken Švédsko, 1971 - absolvent SVŠT - stroj. fakulta s vyznamenaním, 1980 - štátnica z angličtiny. 2001 manažérska stáž NCW HAAG Holandsko.1971 - 91 Váhostav Žilina, 1991 - 2007 spolumajiteľ a GR BCI, a.s. 2008 - trvá, majiteľ rodinnej firmy SUKUPCAK, s.r.o. a konateľ spoločnosti BCI S&T, s.r.o. Účasť na projektoch PVE Č. Váh, JE Mochovce, VD Gabčíkovo. 1982 - 85 stavba Abu Ghraib - Iraq, 1987 - člen poradného teamu pre výstavbu elektrárne na Kube. Člen MENSA s certifikátom IQ 156. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu