Nechajte zomrieť tých, čo zomrieť chcú!

Množstvo chorých na Covid, ktorí potrebujú dýchacie prístroje už prekračuje kapacity nemocníc.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Lekári sú postavení pred morálnu dilemu, komu takéto lôžko poskytnúť a komu nie. Pritom vôbec nejde o morálku. Len o nevyhnutnosť riešiť nezodpovednosť antivaxerov, neschopnosť politikov a cynizmus Fica s Kotlebom. Oni preniesli toto nezávideniahodné rozhodnutie na tých, ktorí už aj bez toho nevládzu stáť od únavy na nohách. Ďakovanie politikov lekárom a sestrám za ich obetavosť je pokrytecké zakrývajúce ich neschopnosť riešiť situáciu s odvahou, rázne a predovšetkým kompetentne.

Uprednostnite na lôžkach s pomocou dýchania predovšetkým očkovaných a nechajte zomrieť tých, ktorí zomrieť chcú! Cynizmus, povedia tí čo hlásajú solidaritu, humanizmus, lásku a empatiu. Je to však naozaj tak? Nie je cynizmom práve Ficova a Kotlebova podpora tých, ktorí napádajú očkovacie skupiny, robia zmätok v obchodných reťazcoch a bojujú s policajtmi. Keď sa niekto rozhodne, že sa nedá očkovať, tak je to jeho právo. Ale právo očkovaných je, aby si za to niesli aj zodpovednosť vrátane  následkov tí, čo sa rozhodli neočkovať a nie my. Nie je cynizmus  neočkovaných aby sa na princípe solidarity a práva na zdravotnú starostlivosť spotrebovávali financie na ich liečbu na úkor zodpovedných? A je jedno, či toto ich rozhodnutie bolo ovplyvnené neznalosťou, slepou poslušnosťou voči sebeckým a vypočítavým vodcom alebo tým, že podľahli oblbovaniu na sociálnych sieťach. Nech si za to nesú následky oni a nie tí, ktorým sa neušli lôžka už obsadené postihnutými Covidom a oni trpia inou chorobou, alebo čakaním na operáciu či onkologickú liečbu. Prečo majú trpieť za hlúpe rozhodnutie bojovníkov proti očkovaniu. Výnimkou sú naozaj len prípady, keď zdravotný stav človeka neumožňuje vakcínu prijať. Tých však je zanedbateľné množstvo v porovnaní s celkovou populáciou.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Fico, Blaha a Kotleba ohlupujú práve svoju potencionálnu voličskú základňu, tým ohrozujú na zdraví a niekedy aj na živote práve svoju skupinu sympatizantov. Z dlhodobého hľadiska je to pre nich nielen cynické ale aj krátkozraké. Kto ich bude voliť, keď im práve títo občania vymrú? Že by to prinieslo zvýšenie priemeru IQ národa je následok pozitívny, ale v tomto prípade určite nie aj želaný.

Martin Sukupčák

Martin Sukupčák

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  60
  •  | 
  • Páči sa:  256x

Životné krédo: "Planétu Zem máme len požičanú od našich detí".CV - mladosť na Liptove v Demänovskej Doline, gymnázium v LM - M. M. Hodžu. 1970 - študentská prax Sandviken Švédsko, 1971 - absolvent SVŠT - stroj. fakulta s vyznamenaním, 1980 - štátnica z angličtiny. 2001 manažérska stáž NCW HAAG Holandsko.1971 - 91 Váhostav Žilina, 1991 - 2007 spolumajiteľ a GR BCI, a.s. 2008 - trvá, majiteľ rodinnej firmy SUKUPCAK, s.r.o. a konateľ spoločnosti BCI S&T, s.r.o. Účasť na projektoch PVE Č. Váh, JE Mochovce, VD Gabčíkovo. 1982 - 85 stavba Abu Ghraib - Iraq, 1987 - člen poradného teamu pre výstavbu elektrárne na Kube. Člen MENSA s certifikátom IQ 156. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu