So županom na slovíčko, alebo politické predvolebné kortešačky.

Bodkou za prázdninami bývajú v Lamači Rozálske hody. Dovolím si tvrdiť, že obyvatelia Lamača sú oproti iným mestským častiam ešte stále akousi veľkou rodinou a tejto akcie sa zúčastňujú v hojnom počte. Inak tomu nebolo ani počas týchto hodov. Predsa len však boli tieto hody nejaké iné. Niesli sa v duchu politiky a blížiacich sa župných volieb.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Otvorenie prebehlo navonok bez väčších problémov, ale stále nechápem, prečo neboli všetci poslanci na pódiu, alebo prečo sa množili medzi návštevníkmi hodov modré balóniky. Zaujímalo ma, či v deň otvorenia hodov teda ide o nejaký predvolebný míting pána Freša, či tento deň poriada on, ako kandidát na župana. A potom som sa stal svedkom a aj priamo zainteresovaným jednej nepríjemnej situácie.

Stretli sme sa spolu s manželkou s miestnym poslancom, a rozprávali sme sa o nevhodnosti predvolebných ťahov na takýchto akciách, čo však začul neďaleko stojaci sám pán župan Frešo. Medzitým jeho hostesky dosť otravne podsúvali jeho „reklamný tovar“ a tak sme ich už asi po tretí krát odmietli so slovami, že sme na hodoch a neprišli sme na predvolebný míting. Pán Frešo zrazu ofenzívne, ráznym krokom s rukou v nohaviciach prišiel tvárou v tvár miestneho poslanca, ktorý sa rozprával so mnou a mojou manželkou a z asi 20 cm vzdialenosti mu svojim vodcovským hromovým hlasom položil otázku: „máte s tým nejaký problém????!!! „ Samozrejme, aj ja a aj miestny poslanec sme vyjadrili nesúhlas s predvolebným bojom na takejto akcii. Treba si uvedomiť o čom a čo sú vlastne hody. Pán Frešo nepochopil argumenty a tak sa opäť dosť arogantne a nepríjemne, samozrejme dosť hlučne dožadoval odpovede na jeho otázku a to formou ďalšej otázky: VADÍ VÁM TO????!!!!!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Áno vadí nám to. Mne to vadí určite. Opýtal som sa preto, či pán Frešo prispel nejakou čiastkou na hody v Lamači. Tvrdil, že prispieva každý rok. Nie je to však pravda, pán Frešo neprispel na hody nič, na hody prispel BSK, prispela teda župa a nie on ako kandidát, ktorý si spravil teda za lacný peniaz, resp. z peňazí župy predvolebný míting. Pán Frešo bol už zjavne na odchode, lebo po mojich argumentoch odišiel a zrazu odišli aj hostestky. Staršia pani, ktorá sedela na lavičke asi dva metre od nás celú diskusiu počula a aj videla. Vyjadrila svoj názor zdvihnutým palcom po odchode pána Freša.

Necelé dve hodiny po odchode pána Freša prišiel aj pán „čo má na to nos“ ďalší kandidát na post župana BSK. Pán Krajcer parkoval až pri kostole, hostesiek mal pomenej a znížil sa „iba“ na reklamné predmety: samolepky a kľúčenky. Balóniky a inak viac viditeľné veci vynechal. Komunikoval pokojne a nepôsobil vtieravo. Chcem podotknúť, že nie som jeho fanúšikom, rovnako ako ani pána Freša, či ďalšej kandidátky, pani Beňovej. Rovnako chcem uviesť, že na akcie tohto rozmeru nepatrí predvolebný boj a ani politika. Od starostu MČ, cez poslancov, prednostu až po posledného zamestnanca MÚ by malo ísť iba o Lamač a lamačanov a nie o prihrievanie politických polievočiek, resp. gulášikov. Je preto smutné, že Mestská časť sa iba nemo prizerala na predvolebnú kortešačku a dala sa stiahnuť do politických bojov hneď v prvý deň hodov.

Martin Tóth

Martin Tóth

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  hudbaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu