MS U19 vo florbale v tieni našich majstrovstiev

Počas uplynulého víkendu v kanadskom Halifaxe vyvrcholili majstrovstvá sveta vo florbale v kategórii mladí junáci (U19). Medzi elitou malo zastúpenie aj Slovensko a nesklamalo. (článok bol uvedený na stránke takurcitee.sk)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Rozdelenie a základné skupiny

Majstrovstvá boli klasicky rozdelené na dve výkonnostné skupiny a my teda naša mlaď, bola v tej naj. Ocitli sme sa teda v divízii A, v skupine B spolu so Švédskom, Českou republikou a Dánskom. V skupine B boli Fínsko, Švajčiarsko, Lotyšsko a Nórsko.

Turnaj sme začali skvelo a v prvom zápase sme poľahky porazili mladých Dánov v pomere 8:2. V druhom zápase nás čakali Švédi a po ich prekvapivej prehre s Českou republikou (1:5) sa dalo čakať peklo. A stalo sa. Prehrali sme 4:14! Posledným súperom v skupine bola Česká republika. Prehrali sme 3:7 a do semifinále sme nepostúpili.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vzhľadom na víťazstvo Českej republiky nad Švédskom bolo jasné, že finále severské nebude. Švédi narazili na víťaza A skupiny Fínsko a česká republika na Švajčiarsko.

Semifinále

SWE – FIN 8:2

CZE – SUI 9:4

Finále teda obstarali bratia Česi a Švédsko. Pred finále už nik nepredpokladal, že tri korunky vyvrátia zakopnutie zo skupiny a získajú titul. Čo sa ale nestalo, Český mladíci trom korunkám naložili. Doslova ich rozbili 8:2!! Tretie miesto získali Fíni po výhre 4:2.

Naši nakoniec šiesty

Vráťme sa ale k našim. Po treťom mieste v skupine sa ocitli v súboji s Lotyšskom o konečné 5 miesto. Zápas začali zle a akoby na nich doľahla únava či ťarcha po 2 prehrách za sebou. Celý čas prehrávali o viac ako jeden gól (3:0, 5:1) no potom začali hrať. Utrhol sa Roman Faith a keby sa hralo ešte pár minút, tak chlapci by možno aj vyrovnali (možno aj nie). Zápas sa teda skončil 5:6 po našom záverečnom tlaku, keď Lotyši nevedeli čo sa deje.

SkryťVypnúť reklamu

Roman Faith sa svojimi výkonmi aj napriek tímovému umiestneniu na 6 mieste dostal aj do All star tímu turnaja, za čo mu gratulujeme. All star zostavu ale ovládli mladí Česi, ktorí ukázali ako sa to u našich susedov dobre robí (hlavne práca s mládežou)

MU19 WFC All Star Team:

G:Martin Hales (CZE)
D:Moritz Mock (SUI)
D: Filip Forman (CZE)
F: Jonas Kreysa (CZE)
F: Victor Wettergren (SWE)
F: Roman Faith (SVK)

Konečné poradie A divízie:

1. Česká republika

2. Švédsko

3. Fínsko

4. Švajčiarsko

5. Lotyšsko

6. Slovensko

7.Dánsko

8. Nórsko

Martin Tóth

Martin Tóth

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  hudbaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu