Naše flórbalistky v kvalifikácii na jednotku.

Článok bol uverejnený v minulosti na neobjektívnom športovom webe Tak Určiteee. Keďže sa jedná o jeden najrozvíjajúcejší šport u detí, tak stojí ho prezentovať aj tu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Cez víkend sa okrem superbowlu a upršaného rybník classic (podľa médií na Slovensku sú to najväčšie akcie tohto roka víkendu) hrala celosvetová kvalifikácia na majstrovstvá sveta žien vo florbale. Ženská modelingová florbalová elita (16 najlepších tímov) bude mať na konci roka „spicha“ vo Švajčiarsku a naše dievčatá tam budú obhajovať domáce 5 miesto (MS sa v roku 2017 hrali u nás v Bratislave). Európska kvalifikácia sa hrala u susedov v Poľsku (skupina EUR1 a EUR3) a dve skupiny aj u nás v Trenčíne (EUR2 a EUR4). Naše boli v skupine EUR4 a žreb im nadelil Lotyšsko (ranking 5), Maďarsko (17) a Holandsko (18). Keďže na MS postupovali prvé dva tímy skupiny, tak sa iné ako postup neočakával . Náš tím krások (oplatí sa ich určite pozrieť) bol poskladaný hlavne z legionárok, kde malo zastúpenie 2x Fínsko, 1x Švajčiarsko a 10x Česko. Slovenské kluby reprezentovalo len 7 kusov no nie len do poštu. Hviezdami nie len krásou, ale aj výkonmi, boli určite M. Šponiarová, Ferenčíková, P. Hudáková a navrátilec Jelínková. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale vráťme sa k našej kvalifikácii a výsledkom. Dievčence postupne od piatku rozbili Holandsko 8:2 a Maďarsko 12:1, čím bolo jasné, že ciel je splnený a postup je podľa predpokladov v „kapse“. V zápase o prvé miesto skupiny, v čase ako sa hral spomínaný rybník classic, naše dievčatá hrali florbal so skvelou kolektívnou hrou a zdolali rankingovo vyššie Lotyšky profesorsky 5:3. Zápasy našich báb počas celej kvalifikačnej skupiny mali záujem rovnajúci sa záujmu extraligovej (hokej) Detvy, Žiliny či Liptákov (priemer bol cca 500 divákov), teda atmosféra vzhľadom na omnoho menšie haly bola skvelá (pri správne nastavenom marketingu, môže byť florbal na Slovensku veľmi atraktívny šport). Kvalifikácia ukázala, že naše baby pri dobrej konštatácii hviezd môžu na MS potrápiť aj tabuľkovo lepšie tímy čo môže vypáliť aj na prienik do prvej štvorky. Uvidíme.

SkryťVypnúť reklamu

Našou najlepšou hráčkou, čo sa týka bodov, bola Šponiarová (6+2), no spomenúť treba aj Paulínu Hudákovu (2+6), Ferenčíkovú (3+4), či Klapitovú (oplatí sa sledovať jej Instagram), ktorá proti Maďarkám strelila ako obranca hattrick.

Čo sa týka zvyšku kvalifikácií, tak zoznam tímov podstupujúcich na MS je nasledovný :

Švajčiarsko (domáci tím) , Švédsko (skupina EUR1), Nórsko(EUR1), Dánsko(EUR1), Fínsko(EUR2), Nemecko(EUR2), Česko(EUR3), Poľsko(EUR3), Estónsko(EUR3), Slovensko(EUR4), Lotyšsko(EUR4), Austrália(AOFC), Thajsko(AOFC), Japonsko(AOFC), Singapur (AOFC) a jeden z dvojice USA/Kanada (kvalifikácia sa hrá 9 resp. 10.2.2019).

SkryťVypnúť reklamu

Všetky zápasy sa dali bezplatne sledovať na dvoch youtobových kanáloch IFF (florbalová federácia) čo určite potešilo nie jedno oko fanúšika.

Martin Tóth

Martin Tóth

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  hudbaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu