Trenčanom vyšibal prekvapivý titul florbalový Hašek

Naša najvyššia florbalová mužská liga (zámerne ju nenazývam pravým menom extraliga, aby sa p. Lintner neurazil, i keď vyhral Trenčín :)) sa v pondelok na Veľkú noc  skončila obrovským prekvapením.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Titul si vyšibali florbalisti Trenčína (Florbalový klub AS Trenčín), ktorí do vyraďovacej fázy postúpili až z ôsmej priečky. Keďže určovanie súperov vo florbalovej extralige je špecifické a vždy si najvyššie postavený tím po základnej časti vyberá súpera z nižšej časti tabuľky (aby sa ušetrili peniaze na cestovné), prvé kolo vyzeralo nasledovne 1 vs 5, 2 vs 6, 3 vs 7 a 4 vs 8.

Pravdupovediac sa očakávalo finále medzi najväčšími favoritmi. Prvý tím po základnej časti TJ A – FbO Nižná vs obhajca, víťa posledných dvoch ročníkov, Tsunami Záhorská Bystrica (po základnej časti na 2 mieste). S Trenčínom sa viac menej neuvažovalo, aj keď pred Play off sa posilnili na brankárskom poste o legendu legiend, najlepšieho brankára florbalovej histórie. Štyridsaťročný Čech Tomáš Kafka je niečo ako Hašek či Brodeur v hokeji. Okrem toho za nich nastupoval aj Hossa. Hráč so skúsenosťami z NHL, najlepší strelec KHL, hoci v hokejovom repre drese väčšinou zakríknutý Marcel.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Do semifinále postúpili prvé tri tímy po základnej časti a práve ôsmy AS Trenčín. Trenčania porazili FK Florko Košice 3:2 na zápasy. Nižná, ktorá prehrala len 3 zápasy v riadnom hracom čase v základnej časti a cez prvé kolo prešla výsledkom 3:1 na zápasy, asi nečakala faktor Kafka, či tímového ducha celého AS, no stalo sa. Cesta Nižnej za titulom sa skončila, výsledok 3:2 na zápasy išiel do sveta – aspoň v rámci Slovenskej florbalovej komunity. Druhé semifinále sa skončilo tiež 3:2 na zápasy a do finále cez FaBK ATU Košice postúpil obhajca Tsunami Záhorská Bystrica.

Vo finále sa teda postavili proti sebe Bystrica a Trenčín (Tsunami Záhorská Bystrica vs Florbalový klub AS Trenčín). Prvé buly sa hádzalo v domovskom stánku Tsunami v Stupave. Zápas sa skončil 4:5, keď si florbalisti z Bystrice (Záhorskej, nie Zámorskej) nevedeli ustrážiť prvú formáciu Trenčanov a brankár Kafka zachytal ako obyčajne excelentne. Druhý zápas na tom istom mieste o deň neskôr sa skončil tak isto, len s obráteným skóre, teda vyhralo Tsunami.

SkryťVypnúť reklamu

Tento zápas som videl na vlastné buľvy a musím povedať, že sa bolo na čo pozerať. Atmosféra bola aj napriek maličkej hale parádna. Je len škoda, že aspoň finále nebolo v televízii, pozerateľné to bolo viac, ako niektoré hokejové prenosy. Florbal je navyše jednej z najviac sa rozvíjajúcich športov u detí aj v rámci skvelého projektu Floorbal SK Liga.

Za stavu 1:1 sa séria sťahovala do Trenčína a po treťom finálovom výsledku 5:4 (tentoraz po predĺžení) sa misky váh viac naklonili na stranu Trenčanov. Vo 4. zápase série, kde mohol Trenčín oslavovať titul, ale ako keby chlapci z pod Matúšovho hradu spanikárili. Doslova pukli výsledkom 2:6 a fanúšikovia slovenského florbalu nepochybovali, že Tsunami doma titul obháji. Zdalo sa, ako keby našiel recept na hru Trenčína v správny čas). 

SkryťVypnúť reklamu

Veľkolepé veľkonočné vyvrcholenie

No prišiel Veľkonočný pondelok, rozhodujúci zápas série (stav 2:2) a výsledok? Opäť 4:5. Áno, v Stupave vyhral Trenčín, vyhral na samostatné nájazdy a samozrejme hrdinom bol nik iný, ako Tomáš Kafka. Počas nájazdov nepustil ani jeden gól a v Stupave jeho fotku pália ešte dnes.

S extraligou sa rozlúčil najlepší klub histórie slovenského florbalu iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (budúci rok ho nahradí víťaz 1. Ligy FBK Púchov) a v baráži úspešný predposledný tím FbC Young Arrows Spišská Nová Ves. V priamom súboji porazil 2 tím 1. Ligy DTF team Detva Joxers.

Konečné poradie mužskej florbalovej extraligy

SkryťVypnúť reklamu
 1. Florbalový klub AS Trenčín

 2. Tsunami Záhorská Bystrica

 3. TJ A – FbO Nižná

 4. FaBK ATU Košice

 5. FK Florko Košice

 6. ŠK Lido Prírodovedec

 7. Fat Pipe Snipers Bratislava

 8. 1.FBC Florbal Trenčín

 9. FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina

 10. FBC Mikuláš Prešov

 11. FbC Young Arrows Spišská Nová Ves

 12. iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava

Pre úplnosť dávame konečné poradie aj ženskej florbalovej extraligy.

 1. FBC Predator Sabinov (3 tím po základnej časti)

 2. ŠK 98 Pruské (víťaz základnej časti)

 3. MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto

 4. FBK Tvrdošín

 5. NTS FK – ZŠ Nemšová

 6. iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava

 7. Fbk Kométa Spišská Nová Ves

 8. Slávia Nitra

 9. Eastern Wings Michalovce

 10. FBC Mikuláš Prešov

Martin Tóth

Martin Tóth

Bloger 
 • Počet článkov:  13
 •  | 
 • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  hudbaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu