Burky, prečo nie?

Každé náboženstvo, každý národ, každá komunita má niečo čo ich vystihuje. Rastafariána poznáme podľa dreadov, Židov môžeme rozpoznať podľa kipy, tiež známej ako jarmulka. Tak sa pýtam , prečo by nám to malo vadiť?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (35)

Myslím, že je to zakomponované v ľudoch, xenofobia je zakomponovaná v každom z nás či chceme či nie, je len na nás či ju dokážeme potlačiť. Xenofobia je niečo veľmi iracionálne a preto by sme proti nej mali spoločne bojovať. Pred pár dňami u mňa dosť zarezonovala správa, že v niektorých krajinách západnej europy chcú zakázať nosenie nikábu aj burky. Odôvodňujú to tým, že to bráni v komunikácii, že je to proti právam žien a podobne. Tento ich odev však vychádza z ich kultúry . Nikto ich nenúti aby ho nosili, nosia ho z vlastného rozhodnutia. Ak sa opýtate moslimiek či chcú nosiť burku, myslím ,že odpovedia áno. Nebude to pod žiadnym nátlakom, bude to ich rozhodnutie. Preto nechápem prečo by mali byť tieto tradičné odevy zakázané, obťažujú snaď niekoho? Mnohí konzervatívci často vystupujú proti prílišnemu odhaľovaniu, to im vadí už aj zahaľovanie?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mali by sme pochopiť, že ,, naša,, europska kultúra nieje tá najlepšia. Mali by sme pochopiť , že všetky kultúry treba brať ako rovnocenné, žiadna nieje horšia alebo lepšia. Sú rovnocenné. Nikto nemá právo iné kultúry podcenovať alebo ich dokonca démonizovať. Nehovorím teraz o zdravej kritike, ktorá je potrebná pre všetky kultúry.

Preto vravím dosť bolo europocentrizmu, nie sme tí najlepší na svete, aj keď si to o sebe často myslíme.

Martin Veľký

Martin Veľký

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Turista,Študent Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu