Rozhovor s kormidelníkom Hurikánu

Séria medzi bratislavským Hurikánom a košickým Florkom sa po týždni presťahuje do hlavného mesta. Stav je zatiaľ vyrovnaný, no už tento víkend sa môže rozhodnúť o semifinalistovi mužskej extraligy. Ako sa na nadchádzajúce zápasy pripravuje VŠK FTVŠ UK Bratislava sa pozrieme spoločne s hlavným trénerom Marekom Marušincom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Po dvojzápase na východe republiky je stav nerozhodný. Čoho sa musia tvoji zverenci vyvarovať, aby uspeli na domácej palubovke?

V prvom rade je dôležité zlepšiť defenzívu. V oboch stretnutiach sme dostali po osem gólov, čo je na moje gusto príliš. Vždy v minulosti sme ťažili práve z toho, že sme súperovi dovolili nastrielať málo gólov, no s Florkom sa nám to akosi nedarí. Bude potrebné zapojiť rýchlosť našich hráčov a nedovoliť súperovi preberať loptu. Po druhé musíme zlepšiť hru jeden na jedného, pretože veľa gólov padalo najmä po našich individuálnych chybách, keď sme Košičanom nechali veľmi veľa priestoru na manévrovanie s loptičkou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Cez víkend nastúpia aj Marek Vlášek s Lukášom Kamencom, ktorí v Košiciach chýbali. Čo budeš od nich očakávať v týchto náročných zápasoch?

Marek Vlášek určite posilní obranu, bude to tretí ofenzívny obranca s výbornou rozohrávkou. Jednoznačne bude oporou v osobných súbojoch. Jeho najväčšou výhodou je veľké rozpätie rúk, takže sa cez neho ťažko presadzuje jeden na jedného. Lukáš je práve ten typ defenzívneho hráča, ktorého si viem predstaviť medzi vyslovene ofenzívnými útočníkmi Ollim Hietajärvim a Ľudom Vítekom. Dúfame teda, že práve on pomôže druhému útoku v tej obrannej činnosti, v ktorej trošku zaostával za mojím očakávaním.

SkryťVypnúť reklamu

Máš pripravené nejaké tajné zbrane, aby tvoj tím nakoniec ťahal za dlhší koniec?

Dnes už je to menej o tom, čo dokážeme za týždeň natrénovať. Ide skôr o to, ako sa dokážeme pripraviť psychicky a akú si vytvoríme predzápasovú atmosféru, takže sa budem sústrediť najmä na pohodu v tíme.

Chceš rozhodnúť už tento víkend alebo máš chuť ešte raz pocestovať do Košíc?

Som presvedčený, že rozhodneme už teraz v sobotu a nedeľu a budeme sa radovať z postupu medzi najlepších štyroch.

Ďakujem za rozhovor a prajem veľa úspechov.

Marek Marušiak

Marek Marušiak

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som známy ako Shushkin, som maturantom na GLN i súčasne hráčom extraligového florbalového tímu Hurikán Bratislava. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu