Nepotrebujeme ďalšie sociálne balíčky. Potrebujeme návrat k reformám

Slovensko bude mať onedlho za sebou obdobie tretej vlády Roberta Fica. Áno viem, že oficiálne je teraz premiérom Peter Pellegrini. No je ním iba pro forma a v skutočnosti ho riadi jeho stranícky šéf.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dvanásť rokov, s krátkou prestávkou kabinetu Ivety Radičovej, tu teda máme ľavicové vlády. Ako sme toto obdobie využili?

Obdobie rastu sme prejedli

Ľavica na Slovensku vládla celé desaťročie v období globálneho vysokého ekonomického rastu. Hospodárstvu sa darilo celosvetovo, z čoho sme ťažili aj my.

Stará múdrosť hovorí, že keď sa darí, treba investovať, znižovať dlhy a pripravovať sa na obdobie, kedy sa už bude dariť menej. Platí to pre rodiny, pre firmy a malo by to platiť aj pre štát. Ako však toto obdobie využilo Slovensko a jeho ľavicové vlády? Nijako.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Napriek vyššiemu výberu daní sa zavádzali dane a poplatky nové – napríklad tá z poistenia. K vyrovnanému rozpočtu sme sa stále nedopracovali. Diaľnica z Bratislavy do Košíc stále nestojí. Nemocnice treba oddlžovať.

V rozklade je aj právny systém, súdnictvu plne dôveruje minimum ľudí. Kočnerova Threema nám potvrdila, že Slovensko určite nebolo právnym štátom. A aby sme sa dozvedeli, v akom systéme to vlastne žijeme, museli najprv zomrieť dvaja mladí ľudia.

Môžeme teda povedať, že obdobie od roku 2006, kedy nastúpil k moci Smer-SD sme trestuhodne premrhali.

Takto to ďalej nepôjde

Túto situáciu musíme zmeniť. Tri „r“, ktoré vládnu Slovensku, musíme nahradiť jedným R. Namiesto rozdávania, rozhadzovania a rozkrádania potrebujeme REFORMY.

SkryťVypnúť reklamu

Naša strana – Hlas pravice – preto presadzuje:

  1. Zníženie daní, odvodov a zavedenie rovnej dane. A to tak, aby čo najviac financií zostalo zamestnancom, živnostníkom, firmám a popri tom štát mohol normálne a rozumne fungovať.
     

  2. Vyrovnaný štátny rozpočet a znižovanie štátneho dlhu.
     

  3. Aby sme to dosiahli, potrebujeme znížiť počet ministerstiev, úradov a štátnych organizácií. To prinesie menej byrokracie a zamedzí sa plytvaniu peniazmi.

Slovensko nepotrebuje iba tieto reformy. Potrebuje ich veľa a v každej oblasti. Pretože súčasný model takzvaného sociálneho štátu je neudržateľný. Pracujúcim ľuďom, živnostníkom a podnikateľom berie stále viac peňazí, len aby mohol rozdávať. Pritom nie je schopný rozlíšiť tých, ktorí pomoc skutočne potrebujú, od tých, ktorí systém zneužívajú.

Slovensko potrebuje návrat k reformám. Budeme radi, ak nám ich pomôžete presadiť. Ak chcete vedieť viac, kliknite na www.hlas-pravice.sk.

Ondrej Matej
predseda strany Hlas pravice

www.hlas-pravice.sk

Ondrej Matej

Ondrej Matej

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Predseda politickej strany Hlas pravice Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu