Slovensko potrebuje koniec Fica, Danka a Kotlebu

Voľby v sobotu 29.2.2020 budú o charaktere nášho štátu. Každý hlas môže rozhodnúť. Vlastné ego preto musí ísť bokom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Strana Hlas pravice, ktorej som predsedom, odstúpila z nadchádzajúcich parlamentných volieb v prospech SaS. Veľká väčšina našich voličov a sympatizantov tento krok ocenila. Nie každý však má popri svojich každodenných starostiach a povinnostiach čas a chuť venovať sa politike, sledovať sociálne siete, pozerať a čítať politické správy, kde sme sa snažili naše rozhodnutie vysvetliť.

Preto píšem aj tento blog. Budem sa v ňom snažiť zodpovedať najčastejšie otázky, ktoré sa týkajú odstúpenia Hlasu pravice z volieb. Ak som na niečo zabudol, dajte mi prosím vedieť v diskusii pod článkom. Budem sa vám snažiť odpovedať v čo najkratšom čase.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale poďme už na sľúbené otázky a odpovede:

Prečo ste z volieb odstúpili a nevydržali do konca?

Nadchádzajúce voľby budú zápasom o charakter Slovenska. Je to smutné, ale po vyše dvadsiatich rokoch sme sa dostali do situácie, ktorá sa veľmi podobá tej z roku 1998. Kým vtedy bolo potrebné poraziť Mečiara a mečiarizmus, zabojovať o členstvo v Európskej únii a NATO, dnes sa potrebujeme zbaviť Roberta Fica a falošného sociálneho štátu, ktorý vybudoval. Po dvanástich rokoch rozhadzovania, rozkrádania a vlády „našich ľudí“ sa potrebujeme vrátiť k skutočnej trhovej ekonomike, spravodlivosti a reformám.

Či sa to podarí, nie je isté. Rozhodnúť môže každý jeden hlas. Preto sme sa rozhodli odstúpiť z volieb v prospech SaS, ktorej program je najbližší tomu nášmu. Navyše, túto stranu neťažia žiadne korupčné škandály. Veríme, že aj vďaka tomuto kroku sa na Slovensku podarí vystaviť stopku Robertovi Ficovi, Andrejovi Dankovi a ich neoficiálnemu koaličnému partnerovi Mariánovi Kotlebovi.

SkryťVypnúť reklamu

Znamená to, že Hlas pravice končí?

Naša strana nekončí, pokračujeme ďalej. No Hlas pravice nie je o nás a o egu jeho členov. Robíme to, čo je najlepšie pre Slovensko. A v aktuálnej situácii bolo najlepším riešením odstúpiť z volieb v prospech SaS.

To budete odstupovať z každých volieb v prospech niekoho iného?

Nebudeme. Hlas pravice je mladá strana. Vznikli sme pomerne nedávno a napriek tomu, že sa k nám pridávalo stále viac voličov a sympatizantov, čas bol náš najväčší nepriateľ. Nie sme strana, za ktorou stoja bohatí sponzori a ktorá si môže dovoliť masívnu kampaň, aby sa dostala do povedomia voličov v tak krátkom čase. Budeme však trpezlivo pracovať na tom, aby sme náš program postupne predstavili stále širšiemu okruhu voličov. Veríme v zdravý rozum Slovákov a v to, že našu víziu pre Slovensko ocenia. Sme presvedčení, že vďaka tomu v nasledujúcich voľbách uspejeme aj samostatne. V aktuálnej situácii však bolo zodpovedné podporiť programovo blízku stranu a pomôcť tomu, aby sa Slovensko po 12 rokoch rozhadzovania a nezodpovednej politiky vrátilo k rozumným reformám.

SkryťVypnúť reklamu

Prečo ste do volieb vôbec šli? Nebolo lepšie sa rovno s niekým spojiť než nás presviedčať, aby sme vás volili, a potom sa na nás „vykašľať“?

Na nikoho sme sa nevykašľali. Pripravili sme kvalitný program, za ktorým si stojíme. Ide o reformy, ktoré Slovensko akútne potrebuje. Následne sme sa ich snažili predstaviť voličom, aj keď sme na to mali iba málo času. Sme však realisti, nežijeme v bubline a voľby nevnímame ako priestor pre osobnú prezentáciu. Slovensko potrebuje zmenu. Skutočnú zmenu, nie iba tú marketingovú - akože zodpovednú - z bilbordov Smeru. Preto sme sa rozhodli podporiť stranu, ktorá je nám programovo najbližšia a má reálnu šancu k tej skutočnej zmene prispieť. Tou stranou je SaS.

SkryťVypnúť reklamu

Nemáte z toho celého blbý pocit?

Nemám. Odstúpiť z volieb nebolo ľahké rozhodnutie. Odviedli sme množstvo práce, pripravili sme skutočne kvalitný program, na dennej báze sme sa stretávali s našimi voličmi... Podpora našej strany postupne rástla. No čas sa ukázal byť naším najväčším nepriateľom.

Sme stranou odborníkov, ktorí si trúfajú kvalitne riadiť Slovensko v prospech jeho občanov. Veríme v zdravý rozum, nie v prehnané očakávania a zázraky na poslednú chvíľu. Vieme zhodnotiť aktuálnu politickú situáciu. Preto sme sa rozhodli odstúpiť z volieb v prospech SaS – strany, ktorá má nielen kvalitný program, ale aj reálnu šancu pomôcť zastaviť Fica, Danka a Kotlebu.

Chcel som voliť Hlas pravice, no SaS sa mi až tak nevidí. Čo mám teraz robiť? Najradšej by som zostal doma.

V prvom rade: príďte voliť. Z nášho pohľadu je najlepšou voľbou SaS. No každý hlas, ktorý pomôže odstaviť Fica, Danka a Kotlebu môže pomôcť. Ak chcete skutočnú zmenu, to najhoršie, čo môžete urobiť, je zostať doma.

Na záver už iba jedno: správne rozhodnutia nezvyknú byť tými najľahšími. Preto sme v Hlase pravice už na začiatku odmietli sľubovanie zázrakov na počkanie, alebo vecí zadarmo aj pre tých, ktorí ich nepotrebujú... Sme presvedčení, že rozumní ľudia vedia, čo urobiť so svojimi peniazmi. Preto presadzujeme menej štátu, viac slobody a nižšie dane. No rozumní ľudia vedia i to, čo urobiť so svojim hlasom vo voľbách. Veríme, že sa 29. februára rozhodnete správne. Ďakujeme.

Ondrej Matej
predseda strany Hlas pravice

www.hlas-pravice.sk

Ondrej Matej

Ondrej Matej

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Predseda politickej strany Hlas pravice Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

59 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu