Povedala pani z jednoty dôchodcov.
V skratke:
Najskôr človek potrebuje peniaze na bývanie, stravu a cestovanie. Aké easy, však? Potom prichádzajú administratívne povinnosti napríklad ohľadom sociálnej poisťovne. Hurá, na nič iné sa nikto neteší! Samozrejme aj tá práca sa musí nájsť a nie vždy sa môže vydariť. Rovnako tak sa nemusí vydariť život v zahraničí vo všeobecnosti. Aká krásna vízia, že?
Osobne poznám ľudí žijúcich v Londýne, ktorí majú budíček na 03:00, aby o 04:00 mohli začat upratovať kancelárie. Potom sa musia presunúť do iného zamestnania, kde začínajú o 08:00 a končia o 17:00, niekedy aj o moc neskôr. Pri dvoch prácach ešte v dnešnej dobe v Londýne niektorí zarábajú v hrubom pod 30 000 libier ročne. A nechcite vedieť, aké drahé sú tam nájmy. Je to ich voľba, nikoho nesúdim. Ja som v Londýne pracoval, študoval a žil od roku 2006 do roku 2019, viem o čom hovorím. Tiež som si zvolil tvrdú drinu, ale aj cestu zahraničného vzdelania a to sa mi dnes vypláca. Spravil som si kurz angličtiny a časom dve vysoké školy. A nič z toho nebolo sakra ľahké. Svojho času som mal dve zamestnania a dva roky som nepoznal čo je voľný víkend. Teda okrem sviatkov. Ale aj cez sviatky som pracoval keď sa dalo, kvôli 100 percentnému príplatku.
Poviem vám, že život v zahraničí zrovna nemusí byť lízanie medu. Ale to musí každý aspoň trochu chápavý človek pochopiť.
Pani Királyová z jednoty dôchodcov má pravdepodobne pocit, že všetci Slováci v zahraničí sú generálni manažéri svetových bánk a podľa toho aj zarábajú. Tá sa totiž vedľa Erika Tomáša postarala o niečo zaujímavé a pán Tomáš s dnešnou vládnou garnitúrou vďaka tomu vyzerajú ako riadni neschopáci. Veď vďaka jej za to! Pani pravdepodobne nikdy nešla na vlastnú päsť pracovať a žiť do zahraničia, rovnako, ako ani pán Tomáš. Rovnako tak verím, že nikto z nich ani nikdy nebol so Slovákmi v zahraničí v kontakte, aby čo i len trochu tejto predmetnej veci mohli chápať. Mali by, keďže si ich berú v priamom prenose do úst. To by zodpovedalo jej reakcii na otázku novinárky, ktorú dostala na tlačovke a ktorá ju riadne zaskočila. Reakcia na ktorú sa pani z jednoty dôchodcov zmohla naozaj stojí za pozretie. Po prvé preukázala totálnu nevedomosť o tom, ako Slováci v zahraničí žijú, pretože obsah jej odpovede je totálny blud. Po druhé z ministra sociálnych vecí a rodiny aj s vládnou garnitúrou spravila úplne neschopných babrákov pretože potvrdila, že mladí ľudia zo Slovenska utekajú kvôli zlej situácii a teda sa im tu neoplatí žiť. Takže niekde v podvedomí to musia chápať aj tí dôchodcovia a dôchodkyne, že predstavitelia dnešnej vlády sú babráci. A to si musíme pripomenúť, ako dlho dokopy tu chlebodarcovia zo SMERu mali moc. Na záver ešte dodám. A čo keď tí rodičia nemajú deti v zahraničí? Na to pani dôchodkyňa ako aj minister Tomáš nemysleli. Viac z mojej reakcie ohľadom Slovákov v zahraničí vo videu.