Putin pred medzinárodným súdom

Časť 2. Putin je zodpovedný za napadnutie Ukrajiny a zároveň za porušovanie medzinárodných práv.

Putin pred medzinárodným súdom
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Chcete jeden z najhlavnejších dôvodov útoku Ruska na Ukrajinu? Ukrajina vlastní okolo 39 biliónov metrov kubických zemného plynu. Z toho len na Donbase má byť 900 miliárd metrov kubických a na Krime až 13 biliónov metrov kubických. Nielen zemný plyn je doležitým prvkom krimského územia, ale aj prístup k morským vodám. Ten poskytuje strategicky veľmi dôležité postavenie v oblasti obrany a ďalej významným spôsobom môže pozitívne vplývať na ekonomiku nie len nerastnými surovinami, ale aj rybolovom. A teraz k nezákonnosti postupu rusko-ukrajinskej vojny.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V prvej časti zo série "Putin pred medzinárodným súdom" som vysvetlil tri body medzinárodného práva, ktoré Putin porušil. V druhej časti pokračujem s nasledujúcimi bodmi, ktoré odkrývajú ďalšiu kritickú časť pravdy o nezákonnosti postupu v rámci vojny na Ukrajine.

1. Charta OSN, hlava VI, článok 33 & 34.

Článok 33

„Strany akéhokoľvek sporu, ktorého trvanie by mohlo ohroziť zachovanie medzinárodného mieru a bezpečnosti, by sa mali snažiť riešiť ho predovšetkým rokovaním, vyšetrovaním, mediáciou, zmierom, arbitrážou, súdnym konaním, využitím regionálnych orgánov alebo regionálnych dohôd, alebo inými mierovými prostriedkami...“

SkryťVypnúť reklamu


Článok 34

„Bezpečnostná rada môže konať vyšetrovanie o každom spore a o každej situácii, ktorá by mohla viesť k medzinárodným treniciam alebo vyvolať spor, aby rozhodla, či trvanie sporu alebo situácie by mohlo ohroziť zachovanie medzinárodného mieru a bezpečnosti.“

Vysvetlenie

Rusko uviedlo najmenej päť absurdných dôvodov, prečo napadlo Ukrajinu. Jeden z nich má byť dlhodobá genocída páchaná Ukrajinou na Rusoch. V tomto prípade je otázka, že ak Putin o takej genocíde vedel, prečo nekonal podľa článku 33 a neusiloval sa o rokovania? Prečo podľa článku 34 nepožiadal svojich kolegov z BR OSN o začatie vyšetrovania? Odpoveď je jasná, spomínaná genocída je len výmysel a súčasť propagandy zameranej na ovplyvňovanie myslenia jednoduchých ľudí. Verdikt znie, že článok 33 ods. 1, uvedený v kapitole VI Charty OSN aj so zreteľom na článok 34, Putin jednoznačne porušil.

SkryťVypnúť reklamu

Trestný čín

Porušenie článkov 33 a 34 charty OSN samo o sebe nie je kategorizované ako trestný čin, avšak je to nezákonný postup a jeden z kľúčov k medzinárodným trestným činom, ktoré Rusko napáchalo. Ďalej je podstatné dať na správnu mieru, že každý člen BR OSN by mal byť za porušenie medzinárodného práva vylúčený z OSN. Žiaľ, Rusko je stálym členom Bezpečnostnej rady čo následne celú situáciu komplikuje. V tomto prípade sa preto v krátkej budúcnosti pokúsim vysvetliť aj alternatívu, na základe ktorej by bolo možné Rusko z OSN vylúčiť.

Pokiaľ chcete byť svedkom odkrývania skutočnej pravdy o porušovaniach práva Ruskom, kliknite na "ODOBERAŤ BLOGERA". Pokiaľ máte nejaké otázky, alebo by ste chceli participovať na odhalovaní pravdy nezákonnosti postupu Ruska a ruských medzinárodných trestných činov, napíšte mi správu na https://www.facebook.com/Spravodlivost.Mier/.

SkryťVypnúť reklamu

Ďakujem

Matej Galo

Matej Galo

Matej Galo

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  98x

Mgr. Matej Galo, Medzinárodné právo, Ocením sledovanie mojej Facebook stránky Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu