Čo stojí za zlepšením Careyho Pricea?

Pred sezónou bola jedna z najšokovanejších udalostí výmena Jaroslava Haláka do St. Louis Blues. Všetci fanúšikovia (najmä Montrealu), bolí šokovaní a pomaly si pýtali hlavu manažerá Montrealu Pierra Gauthiera. Dovolím si povedať, že bol vtedy najnenávidenejšia osoba v celom Montreale. Dokonca vznikla aj pieseň Bad Trade, ktorá použila hudbu zo známej peisne Bad day. Je však tá pieseň, ako aj rozhorčenie fanúšikov stále aktuálne a správne?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Priznám sa, tiež som nechápal, čo sa udialo. Jaroslav Halák, slovenský reprezentant, ktorý fantasticky v play-off vyradil najväčším ašpirantov na titul, Washington a Pittsburgh. Ten Jaroslav Halák, ktorý na Zimných olympíjskych hrách doviedol náš tím na 4. miesto a vychytal tímy ako Rusko alebo Švédsko. A Gauthier ho vymení za dvoch hráčov, ktorí ani poriadne nezasiahli do NHL.

Po minulej sezóne bolo jasné, že jeden z dvojice Halák - Price odíde. Prekvapivo odišiel slovenský reprezentant. Gauthier za ohrádzal tým, že Halák by bol príliš drahý. Price je ešte aj mladší, čiže sa môže ešte viac zlepšiť. Vtedy to ale nikoho nezaujímalo. Teraz sú ale určite veľmi radi, čo že sa udiala práve táto výmena.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Začnem trochu s históriou

Carey Price bol draftovaný v roku 2005 ako celková 5. draftu. Veľa sa od neho očakávalo. Do väčšieho povedomia sa dostal v sezóne 2006/2007. Jaro Halák vtedy odchytal svoje prvé zápasy v NHL a následne išiel aj na Majtrovstvá do Mosky, kde hned v prvom zápase vychytal čisté konto proti Nórom. A pokiaľ chytal Jaro v najcennejšom drese, Price doviedol svoj tím Hamilton Buldogs k Memorial Cupu. Fanúšikovia aj vdenie v ňom videli nového Patrica Roya. V sezóne 2007/2008 si muselo vedenie vybrať medzi tromi brankármi. Huet bol prirodzená jednotka, takže jeden z dvojice Halák - Price by bol dvojka. Súboj vyhral Price a Jaro sa dostal do prvého tímu len v prípade zranenia z dvojice Huet - Price. Vo februári však prišlo prefvapenie, keď vedenie vymenilo Hueta do Washingtonu a z Price sa zrazu stala jednotka. Očakávala sa od neho len jediná vec, že privedie Montral k Stanley cupu. NEstalo sa tak, v play-off vypadli v druhom kole. O rok neskôr to bolo ešte horšie, vypadli hneď v prvom kole. Túto sezónu sa do brány ani poriadne nedostal, napriek tomu ostal v Montreale. A zatiaľ podáva skvelé výkony. Čo sa stalo?

Skryť Vypnúť reklamu

1. Price je pod menší tlakom.

V predchádzajúcich sezónach ho prirovanávali k Patricovi Royovi. Dokonca kvôli tomu chytal aj na úkor Jara Haláka, aj keď mal Jaro omnoho lepšie čísla. Bol na neho vyvíjaný veľký tlak. Dnes ho však už nikto za nového Patrica nepovažuje a tak sa od nehoneočakávajú až také výkony.

2. Menšia konkurencia v bráne

Alex Auld je spoľahlivá dvojka, ale nebude môcť byť konkurenciou pre Pricea ako bol Halák. Price môže hrať opäť pod menším tlakom, že mu niekto zoberie post jednotky.

3. Skúsenosti

Price už toho odohral v NHL celkom dosť a každým zápasom je skúsenejší.

Určite za jeho čísla môžu aj spoluhráči, každopádne Price je jedným z najpríjemnejších prekvapení tejto sezóny.

Matej Kučera

Matej Kučera

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Normálny človek Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu