Loď do neznáma

Tak a je to. Máme po voľbách. Vieme, kto vyhral, vieme, kto sa do parlamentu nedostal a tušíme, kto nám bude ďalej vládnuť. To, čo nevieme je, ako nám tie nadchádzajúce 4 roky bude. Lepšie? Horšie? To je ťažko povedať, keďže tieto pojmy sú relatívne a hodnotenie je iné od človeka k človeku. Pred voľbami som často počul i čítal, ako všelijako sa dá ľuďom pomôcť. Čo všetko sa dá urobiť aby sa mali lepšie, nižšie dane, akýsi príspevok štátu k minimálnej mzde (bližšie som sa tomu nevenoval, tak to ani neviem odborne pomenovať), a už klasicky, ako budú zákony platiť pre všetkých i tých „neprispôsobivých“.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Akosi som nepostrehol to čarovné slovíčko - kríza. To sa spomínalo v poslednom čase len na spôsob: „Táto vláda za to nemôže, to kvôli kríze!“
No kríza tu stále je. I keď opadáva, no jej dôsledky s ňou neodídu. Tie musia riešiť ľudia vo vláde.

A ako riešiť? Nie som odborník na ekonomiku, no logicky mi vychádza, že vláda bude musieť šetriť. Budeme musieť platiť za to, čo sme nespôsobili, ale tak to už v globálnom svete chodí.
Ja to chápem, že moja mama hneď k minimálnej mzde nedostane príplatok od štátu. Aj to, že sa možno spomalí výstavba diaľnic (politicky dosť citlivá téma). 

Ale kto okrem mňa ešte vidí to, čo sa tak veľmi pred voľbami nespomínalo? Ty? Ten ktorý toto čítaš? Možno. Ale vie to aj Ondrej Bača z Hornej Dolnej? 

A tu vidím veľkú vodu na mlyn pravdepodobnej opozícií. Ak bude v opozícií strana Smer, to ako keby vyhrala. Veď kto vie lepšie kritizovať ako Fico? Pre mňa je bývalí pán premiér populistom s veľmi dobrým vystupovaním. A to môže byť pri voľbách 2014 veľmi dobre využité a sme tam kde sme boli.

Preto čím skôr, tým lepšie je si uvedomiť, že táto vláda nám zatiaľ možno viac zoberie ako dá, no v našom vlastnom záujme. Rozvoj môže prísť až potom, keď bude zastavený úpadok.
Preto voľby do parlamentu 2010 sú síce dobrým začiatkom ku krajším zajtrajškom, no či chceme tie zajtrajšky pekné sa musíme rozhodnúť v roku 2014.

Tak snáď to, čo sa začne, sa bude môcť dokončiť. Je to len na ľuďoch a ich zdravom sedliackom rozume.

Matej Matuška

Matej Matuška

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek ktorého zaujíma všetko a nič. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu