Ako sa menia ľudia vďaka soc. sieťam

Každý z náš je výnimočná ľudská bytosť ktorá má rozdielne názory,myšlienky každý inak reagujeme na určité situácie a inak vnímame vplyv okolia na seba samého.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ako ste z nadpisu odhadli tento článok bude orientovaný na mladú generáciu a ako články v médiách dokážu kladne/záporne ovplyvniť ich rozhodnutia a zmenia ich správanie. Súťaživosť ako taká patrí od nepamäti k ľudom, predbiehanie kto je lepší a zdravé súperenie sú formy motivácie ktoré sú u človeka rozšírené dlhé roky a ešte tu určite zostanú. Ale je rozdiel byť úspešný alebo mediálne známy/známejší a zostať nohami na pevnej zemi a zachovať si rovnakú duševnú pohodu ako tomu bolo pred príchodom tzv.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„uletieť si ‛‛ . Pre človeka ktorý je tomuto tlaku vystavený náhle a bez predošlej adaptácie ťažšie vstrebáva a príma riziká ktoré sú so slávou spojené. Ďalej by som chcel poukázať na zmenu správania ľudí ktorí sa stali zo dňa na deň slávny vďaka sociálnym sieťam ako sú napr. Instagram, Facebook a iné či už svojim vzhľadom alebo činnosťou ktorú vykonávali či už točili rôzne videá a podobne. Nebudem uvádzať konkrétne prípady ale určite ste si to už všimli, váš obľúbený bloger, vloger, alebo človek ktorého poznáte a stal sa mediálne ‚‚slávnym‛‛ a zmenil svoje správanie k sebe alebo k najbližším. Tento človek nevedome mení svoje správanie na základe jeho spoločenského postavenia žiaľ v negatívnom slova zmysle. Časté je povyšovanie sa nad druhým človekom a neúctivé správanie k ostatným iba vďaka fiktívnej predstave ľudskej nadradenosti.Sú prípady kde je správanie človeka až diametrálne odlišné.

SkryťVypnúť reklamu

 Posolstvom tohto článku nie je aby sa ľudia nemenili alebo sa neprispôsobovali dobe

ale aby menili svoje správanie na základe zážitkov ktoré ich negatívne alebo pozitívne ovplyvnili a posunuli v živote niekam ďalej. Ak poznáte niekoho kto si ‚‚uletel‛‛ skúste mu pomôcť aj keď to nebude ľahké. Ale ak to víde človek vám poďakuje a vďaka človeka je v dnešnej dobe veľmi vzácna. Ale o vlastnostiach človeka až v ďalšom článku.

Toto je môj prvý článok ktorý som v živote napísal bol by som veľmi rád keby ste reagovali a poukázali na chyby ktoré ste si všimli som rád za každú kritiku kedže za každou kritikou sa skrýva motivácia pracovať na sebe ďalej. Ďakujem :)

Matej Mihálik

Matej Mihálik

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som 18 ročný študent čo napriek mladému veku vlastne ešte nič nezažil ale je plný myšlienok o ktoré by sa rád podelil. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu