Slovenský experiment

Slovenský experiment je inšpirovaný Stanfordským experimentom, ale je sofistikovanejší a čo do početností zúčastnených ne-dobrovoľníkov nemá vo svete konkurenciu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Pre tých čo nevedia o čo išlo v spomínanom experimente, tak Stanfordský väzenský experiment bol psychologický pokus, ktorého cieľom bolo preskúmať vplyv pôsobenia situácií, v ktorých sa prejavuje vplyv získanej moci či podriadenosti na obyčajných, neagresívnych, psychicky zdravých ľudí. Koho zaujímajú podrobnosti, tak v roku 2000 vznikol v Nemecku film Experiment (Das Experiment), ktorý bol inšpirovaný stanfordským experimentom. Toľko o americkom experimente.

V Slovenskom experimente ide o to isté, akurát sa to deje v masovej podobe. Experiment je vykonávaný na celej slovenskej populácii, čo v histórií vedeckých pokusov nemá obdobu. Ďalším primátom je, že nad celým experimentom bdie, dohliada a vedie ho elita národa – vláda na čele so stranou SMER-SDPH. Treba podotknúť, že celú tú skvelú elitu si národ zvolil sám a dobrovoľne. Cieľom je dosiahnuť, aby vládnuca skupina mohla dokonale ovládať ovčanov (od slova ovca ) a vybudovať ideálnu spoločnosť. Ovčanovi sa tak postupne systematicky v médiach predkladajú klamstvá a vyhlasujú sa za pravdy. Elita bez akýchkoľvek zábran robí podvody a okráda celú spoločnosť napríklad cez vraky DPH a potom cez svojich hovorcov Robo 1 , alebo Robo 2 vyhlási, že skutok sa nestal. Prípadných oponentov systém vyhlási za protislovenské živly, prostitútky a pod. Keď neprestanú, systém má niekoľko možností ako ich donútiť, aby prestali. Elita ovláda všetky silové zložky, políciu, prokuratúru a súdnictvo. Obsadila ich svojimi ľuďmi a to doslova. Aj tety upratovačky sú v týchto inštitúciach starostlivo vyberané. Slovo „náš človek“, ktorý sa používa k ľuďom spolupracujúcim s elitou dostáva v týchto podmienkach význam blížiaci sa k titulu. Ovčan sa postupne stáva apatický a začína si uvedomovať, že to čo sa deje okolo neho je správne a v úplnom poriadku. Verí hovorcom elít, ktorí sa pravidelne ukazujú na obrazovkách a stupňujú svoje lži a podvody. Skúmajú tak hranice znesiteľnosti, kde sa dá až zájsť a pokiaľ to ešte ovčan znesie. Raz za čas sa ovčania vzoprú a idú do ulíc, je to však ojedinelé a vzácne, ale stáva sa aj takáto anomália. Vtedy sa zase objavia na obrazovkách hovorcovia a pochvália ovčanov , že sa kamarátsky stretnú na ulici, alebo pred bydliskom jedného z hovorcov v niekoľko tisícovom množstve a podiskutujú si o problémoch. Je to len dôkazom ich slobody a demokracie, ale vzápätí označia organizátorov takýchto stretnutí za protislovenské živly platené zo zahraničia. Okrem podobných živloch je tu ešte jeden rušivý element, s ktorým sa systém musí vysporiadať a to je prezident. Áno, ten so svojimi americkými a protislovenskými poradcami útočí na elity a pritom sa nehanebne vozí na lietadle ! A presne takéto špiny chcú prekaziť geniálny a vo svete nevídaný experiment, ktorého cieľom je spoločnosť pod známym heslom – vyhraj voľby a môžeš všetko.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kedy sa skončí experiment a s akým výsledkom sa nevie. Všetko je v rukách ovčanov. Ale s určitosťou viem, že skonči sa definitívne vtedy, keď z ovčanov sa stanú občania.

Jozef Mathia

Jozef Mathia

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nie som finalista Vyvolených, nemám politickú minulosť, nemám milenky z radov televíznych moderatoriek, nezomieram na rakovinu... vediem obyčajný život, ale sem tam niečo napíšem... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

276 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu