Voľby vyhrá neexistujúca strana

Nasledujúce radky nie sú žiadnou vedeckou prognózou, autor nie je finančne podporovaný Sorosom a ani nemá žiadnu pôžičku od úžerníckych firiem. Je  to iba skromný názor občana – voliča.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Najprv prejdem k rivalovi neexistujúcej strany. Na rozdiel od neexistujúcej strany, nazvime ju skratkou NS, má jej súper nielen názov, ale aj štruktúry, predsedu, podpredsedov, členov, budovy, auta a veľa, preveľa finančných prostriedkov. Asi ste už pochopili, že sa jedná o najúspešnejší projekt v novodobých dejinách Slovenska, stranu Smer. V čom je ten subjekt najúspešnejší, to nám ukáže blízka budúcnosť, keď sa všetko prevalí. Medzi pospolitým ľudom sa povráva, že tak úspešných zlodejov tato krajina ešte nezažila. Na obhajobu kradnutia, len krátka úvaha. V krajine, kde v nedávnej minulosti socializmu sa síce zlodejstvo trestalo, ale v žiadnom prípade to nebola hanba, ale naopak človek – zlodej, bola doslova norma občana a heslo „Ten kto nekradne, okráda vlastnú rodinu“ sprevádzalo nás celým obdobím socializmu a nielen ním. Z takejto spoločnosti po revolúcií 1989 vznikla vládnuca elita. Najprv otec národa Mečiar a potom jeho klon Fico. Ale vráťme sa k Smeru. Jeho výhody sú oproti NS značné a nie zanedbateľné. Okrem skoro neobmedzených finančných zdrojov, je tu celý štátny aparát, ktorý bude vždy nápomocný. Polícia, prokuratúra, generálna prokuratúra, ktorá keď treba vyvolá hotové peklo, „nezávisle“ súdy, „nezávislá verejnoprávna“ televízia, štátna správa, oligarchovia, naši ľudia, ľudia napojení na našich ľudí, Ndrangheta a voliči – dôchodcovia. Keď som na niekoho zabudol, úctivo sa ospravedlňujem. Táto armáda sa pomaly dostáva do bojovej pohotovosti a za chvíľu vyrazí do útoku proti NS. Štýl akým bojuje proti svojim protivníkom, už za tie roky dobre poznáme a je zbytočné sa tu ďalej rozpisovať. Jeden moment je tú nový a dosť dôležitý, samotný predseda pochybuje vo víťazstvo a pripúšťa prehru. Stratil vieru v svoj vlastný výtvor.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prejdime teraz k NS, za tou skratkou môže byť aj Našé Slovensko, alebo Nové Slovensko, to len pre inšpiráciu, pán prezident. Druhý tábor by skôr prijal skratku KUS – Kiskova úžernícka strana, toľko k názvom. Keď to zhrnieme, NS nemá vlastne nič. Nemá predsedu, členov, budovy, peniaze a dokonca ani názov. Okrem percent v prieskumoch má ale jeden veľký plus, ktorý jeho politický rival dávno stratil. Má vieru. Ľudia chcú zmenu a veria, že nastal ten pravý čas. Neexistujúci predseda NS verí v nové generácie voličov, ktoré už komunizmus nezažili a veria v iné hodnoty, ktoré nie sú znetvorené komunizmom. Viera je v nás hlboko zakorenená a odkedy sme sa stali ľuďmi veríme v niečo. Kresťanstvo by nemohlo pretrvať dve tisíc rokov, keby v Krista neveril dostatočný počet ľudí. Podobne je to z Budhizmom, Hinduizmom a inými náboženstvami. Dnešná ekonomika by sa zrútila behom niekoľko hodín, keby investori a bankári prestali veriť v kapitalizmus. Čo by sa stalo z USA, keby ľudia odrazu prestali veriť v doláre, v ich hodnotu a začali ich považovať iba za obrázky prezidentov ? Voltaire napísal výstižne o viere: „Viem, že Boh neexistuje, ale nehovorte to môjmu sluhovi, aby ma v noci neprišiel zavraždiť“. S vierou ľudí treba narábať opatrne a zodpovedne. Ľudia sú náchylní uveriť nesplniteľným sľubom, sladkým rečiam a dokonca aj slovám, ktorým nerozumejú. Tu ma napadá jeden príbeh, ktorý sa stal pred desiatkami rokov. Pred letom na mesiac, sa americký astronauti Neil Armstrong a Buzz Aldrin venovali výcviku v púšti na západe USA, ktorá je domovom niekoľkých indiánskych kmeňov. Jedného dňa narazili astronauti na starého indiána, ktorý sa ich opýtal, čo tu robia. Odpovedali, že sú posádka astronautov, ktorá sa za pár týždňov vydá na Mesiac. Keď to starý indián počul, na chvíľu sa zamyslel a astronautov poprosil o láskavosť. „Môj kmeň verí, že na Mesiaci žijú posvätní duchovia a chcel by som, aby ste im predali od nás dôležitý odkaz.“ „Čo im máme odkázať ?“ opýtali sa astronauti. Muž niečo predniesol v jazyku svojho kmeňa a poprosil astronautov, aby mu to niekoľkokrát zopakovali, pokiaľ si to presne nezapamätajú. Astronauti sa zvedavo pýtali, čo to znamená. Starec najprv otáľal s odpoveďou a potom im vysvetlil, že je to tajomstvo, ktoré môžu poznať len ľudia z kmeňa a duchovia Mesiaca. To, že oni obaja budú poslovia posvätných správ, je pre nich obrovská česť. Keď sa astronauti vrátili na základňu, dlho hľadali niekoho, kto by im odkaz preložil. Dokonca sa do toho musela zapojiť NASA, aby astronautom vyhovela a tlmočníka z indiánskeho jazyka našla. Keď tlmočník odkaz preložil, nemohol zastaviť smiech. Naučená veta znela: „Neverte ani slovu z toho, čo vám títo ľudia rozprávajú. Prišli ukradnúť vašu zem.“ 

SkryťVypnúť reklamu

Za poslednú dekádu sme počuli veľa sladkých reči, nezrozumiteľných viet a sľubov. Možno nám len chýbal tlmočník, ktorého mala NASA, aby nám preložil to, čo nám vlastne chcel za tie roky vládnuci kmeň povedať. Ich reči sme nakoniec porozumeli na základe ich skutkov. Trvalo to dlho, ale ako sa vraví o Božích mlynoch... nikdy nesklamú. NS má veľkú nádej byť alternatívou voči štátostrane a hlavne má veľkú devízu, má za sebou vieru ľudí.

Jozef Mathia

Jozef Mathia

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nie som finalista Vyvolených, nemám politickú minulosť, nemám milenky z radov televíznych moderatoriek, nezomieram na rakovinu... vediem obyčajný život, ale sem tam niečo napíšem... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu