King Kong pustil do gatí

Písmo: A- | A+

Náš kráľ Goríl, ktorému sa umne darí tváriť, že on vraj s Gorilou nič, len jednu kolu, sa preriekol. Na tlačovke si zobral slovo na úkor svojho špecialistu na grafy Kažimíra a vyslovil pamätné: "Teraz percentá vôbec nie sú dôležité. Radšej by som išiel do parlamentu so 40 poslancami, ale pri predstave, že tam bude normálne politické prostredie, normálny súboj tam bude prebiehať, ako ísť niekde a byť vystavený tomu, že niekto na vás vykrikuje z rečníckeho pultíku, že ste debil."

Tým de facto Robert Fico oznámil, že nechce byť so mnou v parlamente až tak moc, že je ochotný sa vzdať kopy svojich vraj zaslúžených mandátov. Vraj, ani vládnuť radšej nebude. No, nesplňte mu to!

Tak som si povedal, že mu sen splním. Zvolal som krátky brífing a dal som mu verejnú ponuku, že v prípade, ak on nechá na kandidátke SMERu len 40 ľudí, ja sa svojej kandidatúry vzdám. Veď hlavnou mojou motiváciou ísť do politiky bolo a naďalej ostáva, zabrániť politikom Slovensko rozkrádať. A keďže je to pre mňa dôležitejšie, ako sedieť v parlamente, Ficovu ponuku som s radosťou prijal. No, a tých 40 zbojníkov, čo by mu v parlamente takto zostalo, by už ustrážili naši obyčajní a nezávislí aj bezo mňa. Ľavou zadnou.

Môj obľúbenec ma však sklamal. Pustil do gatí a zbabelo nechal toho svojho štebotať niečo o tom, že to čo navrhujem, je teda strašne bakaný populizmus. Mimochodom, považujem to za uznanie, ak majster populizmu sa takto vysloví. ... a vraj, sa vo voľbách rozhodne, že či si ľudia vyberú nás, alebo "tradičné hodnotové strany". To akože ich, aby ste vedeli;) ... len ma mrzí, že dnes už zrazu neplatí to, čo ešte platilo včera. To však nie je nič výnimočné, veď všetci už dva roky po diaľnici do Košíc jazdíme, však áno?

Chápem, že každý zlodej sa bojí svetla reflektorov. Jasné, kradne sa vždy lepšie pod rúškom tmy. Chápem. Chápem, že žiadny zlodej nechce mať zbytočného svedka. Chápem, že kumpánom nepasujem do krámu.

Fico jednoducho zistil, že so mnou sa nikdy na žiadnom špinavom kšefte nedohodne. Pochopil, že ja nie som ani z tých, ktorý bude nejako kolegiálne držať pusu v duchu - teraz kradneme my a potom vy, všetci spolu mlčíme.

Tak si našiel zámienku, vraj som vulgárny. Hops, možno aj som, ak slovo ako debil je vulgárne. Možno. Ale ide aj o to, ako ho chápeme. Ja som ho vyslovil ako diagnózu. Veď, človek, ktorý na mňa zjápe ako zmyslov zbavený, že nie Gorily patria do basy, ale ja, je podľa mňa naozaj debil, aj keď sa to súdruženkovi zdá akokoľvek vulgárne. Pre mňa je to, ale hlavne pravdivé, také oslobodzujúce.

Kladiem si však otázku - Čo je vulgárnejšie? To, že nazvem niekoho tým čím je, alebo to, ak:

1) Niekto spraví z kamaráta šéfa drogovej mafie rovno predsedu Najvyššieho súdu.
2) Niekto zoženie vlastnou hlavou 75 miliónov a zbabelo sa na hlas len jemu podobný vyhovára.
3) Niekto tvrdí, že je normálne, ak jeho sponzori sú zvýhodnení pri štátnych zákazkách.
4) Niekto spácha mýtny tender a okradne tak ľudí o 230 miliónov eur, len preto, lebo chce, aby to robil kámoš.
5) Niekto rozdá kamarátom zákazky na postavenie diaľníc o 700 miliónov eur drahšie, ako by mohol, ak by aspoň trošku chcel.
6) Niekto nazýva novinárov prostitútkami, hyenami, slizkými hadmi či idiotmi.
7) Niekto zvýši štátny dlh za dva roky o 10 miliárd eur.
8) Niekto systematicky dlhé mesiace kryje rozkrádanie teplého vzduchu nejakým ožranom.
9) Niekto dokáže podviesť aj podvedených v nebankovkách.

Odpoveď poznáme všetci, okrem Roberta Fica, jeho kumpánov a zatiaľ zaslepených voličov.

Chápem, že Robert Fico sníva o parlamente plnom cvičených opíc, ktoré budú za banánik ochotné stlačiť akékoľvek tlačítko. Viem, že o takej ZOO sníva už predlhých 20 politických rokov a myslí si, že už len krôčik a má ju. Má však tiež smolu, a velikú. ZOO na Slovensku skončilo.

Volím ľudí, a vy?

ps. Ozaj, King Kong, naber odvahu a dokáž ... veď vieš. Stiahnuť kandidátov môžeš do 48 hodín pred voľbami. Moja ponuka naďalej platí. Dokáž, že si chlap! Možno by som si Ťa začal aspoň za odrobinku vážiť.

Skryť Zatvoriť reklamu