Klamár prezidentom

Myslím si, že funkcia prezidenta nikoho neoprávňuje k tomu, aby hrubo, úmyselne, prospechársky a opakovane klamal. Prezident Gašparovič to, bohužiaľ, robí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (64)

Prezident Gašparovič opakovane a úmyselne klame o tom, že ma Dr. Čentéš vypočúval vo veci voľby generálneho prokurátora. Dokonca to uvádza v liste predsedovi NR SR Pavlovi Paškovi, v oficiálnom dokumente, ktorým zdôvodňuje nevymenovanie Dr. Čentéša. Prezident Gašparovič týmto úmyselne vzbudzuje vo verejnosti dojem, že Dr. Čentéš ma vypočúval vo veci voľby jeho samého. Prezident doslova píše „prečo Čentéš a nie iný do veci nezainteresovaný prokurátor".

Prezident klame v troch veciach:

1) Dr. Čentéš ma vo veci korupcie pri voľbe generálneho prokurátora nikdy nevypočul

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

2) 27. júla 2011 som na GP vôbec nevypovedal, vypovedal som o dva dni neskôr v úplne inej veci - vo veci politických nominácií

3) prezident Gašparovič úmyselne klame, že som svoju pôvodnú výpoveď zásadne zmenil. Pán prezident to nemá ako vedieť a hlavne to nie je pravda

Dokument, ktorým prezident zdôvodňuje svoje nevymenovanie Dr. Čentéša za GP je plný lží a zavádzania. Preto je úplne nedôveryhodný a irelevantný.

Prezident vo svojom vyhlásení zároveň tvrdí, citujem:

„Desí ma toľká zloba, hrubosť a nenávisť v politike i médiách. Vyzývam preto všetkých občanov i politikov k pokojnej, korektnej a slušnej komunikácii, k neroznecovaniu nenávisti a k upokojeniu vášní. K zodpovednosti, lebo za 20 rokov sme mali dosť času priučiť sa jej. Pre pokoj ľudí v tomto štáte."

SkryťVypnúť reklamu

K tomu len toľko - mňa desí, že máme prezidenta klamára.

PS1: Z listu predsedovi NR SR:

Poslanec Igor Matovič, vtedy zvolený na kandidátke koaličnej politickej strany SaS, v relácii Noviny televíznej stanice JOJ už skôr uviedol: "Štyria poslanci boli kúpení a dvaja sú vydieraní. Či to je pravda, to ja neviem, ale jednoducho sa to tu hovorilo, pomaly už aj stĺpy to tu rozprávali."

Podobné opakované výroky viacerých poslancov a politikov sa stali predmetom trestného konania vedeného Generálnou prokuratúrou Slovenskej republiky (ďalej len „generálna prokuratúra"), v rámci ktorého Jozef Čentéš (prečo Čentéš a nie iný, do veci nezainteresovaný prokurátor) 27. júla 2011 vypočul poslanca Igora Matoviča.

SkryťVypnúť reklamu

PS2: Z vyhlásenia prezidenta zo dňa 9. januára 2013:

Vy, občania, viete pochopiť, že: ak celý priebeh voľby generálneho prokurátora bol spochybňovaný samotnými jej aktérmi aj kruhmi terajšej opozície a politologickej obce. Ak sám kandidát Čentéš mal o nej pochybnosti a v priebehu voľby sa dopustil závažného pochybenia údajne „nevedomou" skartáciou i „nevedomým" vymazaním údajov z počítača (lebo neskartoval akýkoľvek spis, ale výpoveď politika, ktorá v pôvodnom znení mohla poškodiť predstaviteľov terajšej opozície).

igor matovič

igor matovič

Bloger 
  • Počet článkov:  56
  •  | 
  • Páči sa:  15x

Verím, že politici by mali ľuďom slúžiť a nie žiť na ich úkor. Na Slovensku to tak zväčša nie je. Preto som sa rozhodol vstúpiť do politiky, ľuďom pomaly otvárať okále a chliev čistiť. Po vyhadzove z klubu SaS za hlasovanie proti úmyslu umožniť Orbánovi rozdávať maďarské občianstvo na Slovensku, sme založili hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti. Dnes máme najväčší opozičný klub a snažíme sa spoločne ľuďom dokázať, že spoločenstvo zodpovedných nezávislých ľudí sa dokáže správať zodpovedne, bez toho, aby sme našim poslancom brali vlastné svedomie a presvedčenie. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

62 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu