Lojzíkovi

Prečítal som si Tvoj blog a musím uznať, opäť si pobavil. Aj mňa. Návrh, že v prípade, ak sa vyzbiera 90 poslancov, ktorí Ťa de facto požiadajú o odchoch z parlamentu, Ty aj oddídeš, by skoro vyzeral ako ...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (66)

chlapské gesto, ak by si sám veľmi dobre nevedel, že 90 hlasov za Tvoj odchod z parlamentu nie je možné vyzbierať bez hlasov Smeru. Tiež vieš veľmi dobre, ako im záleží na tom, aby opozícia bola čo najviac rozdrobená ... a Tvoj pobyt v parlamente, prepáč úprimnosť, je toho zárukou. Takže z ich strany iniciatívu určite neočakávaš ... t.j. konečná, máš to isté;)

Napriek tomu sa pozrime do opozície - po vedrách špiny, ktoré si navylieval do očí gorilkám z Ľudovej platformy, si sa im začal zaliečať a určite si si ich získal, keď si sa patrične úctivo sklonil pred ich slávnym mimorandom. Gorilkám si sa takto ponúkol ako jediný spojenec, tí Ťa preto neutopia, to vieš veľmi dobre.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kto SaSka? Majú Ťa na háku, sorry, nestojí im to za oštaru. Danko a Janka? Nápodobne.

Zostali sme len my, Tvoji bývalí.

Lojzík, veľmi dobre vieš, že sme sa Ťa dlhé mesiace snažili pochopiť. Akceptovali sme Tvoje trucovanie, ktoré niekedy pripomínalo hádzanie sa chlapca, ktorému práve niekto zobral autíčko. Vychádzali sme Ti v ústrety. Dovolili sme si Ťa upozorniť len raz, že nám ubližuješ a nie si fér - vieš, vtedy na klube, kedy sme Ti viacerí povedali, že nie je vôbec fér, ak zisťuješ prítomnosť iných poslancov v sále len vtedy, ak si v nej aj Ty. Urazil si sa a odvtedy si na kluby nechodil.
Potom prišiel august a stretli sme sa. Dnes viem, že to bol pre mňa zlomový moment - navrhol si, aby sme Ti umožnili urobiť de facto stranu "Hnutie stredu" so všetkými štruktúrami, ktorá bude prepojená s našim hnutím "pupočníkovou šnúrou". Keď som sa Ťa opýtal, čo tým myslíš, chlad Tvojej odpovede ma zarazil. Peniaze, ktoré sme si vybojovali vo voľbách za a na nezávislosť, si chcel použiť de facto na budovanie klasickej politickej strany, ktorú by si si oddelil, podľa Tvojho návrhu vtedy, ak by si uznal, že spolupráce stačilo. Vieš, snažil som sa to napriek tomu stráviť, ale Ty si s návrhom opäť vystúpil na druhý deň na klube v Poprade. Myslel som, že potom, ako si zistil, že Tvoje návrhy (tento + potom to, aby sme nekandidovali odzadu, ale spredu ako iné strany a pod.) majú minimálnu podporu, pochopíš, že si prestrelil.
Tak sa aj stalo. Na septembrový klub si už prišiel len s návrhom, že Ti bude stačiť, aby sme si vytvorili predsedníctvo, ktoré som s Jofom navrhol už v Poprade. Ver mi, že sme boli úprimne radi, že si opäť začal chodiť na kluby a že sa truci pominuli.

SkryťVypnúť reklamu

Prišiel však koniec októbra a ja som sa z novín dozvedel, že nedokážeš ďalej byť súčasťou klubu, kde predseda (vraj tak isto ako Kotleba) ako súkromná osoba vlastní ochrannú známku hnutia ... to prirovnanie ku Kotlebovi ma zranilo a ľudí z klubu tiež. Vieš, urobiť z nich nesvojprávne indivíduá, nebolo fér ... no a mňa mrzelo ešte viac to, že si hrubo a úmyselne klamal - sám vieš, že žiadnu ochrannú známku nášho hnutia nevlastním. Tiež si splietal niečo o tom, že o všetkom rozhodujem len ja, hoci veľmi dobre vieš, že od volieb som preniesol všetky rozhodovacie právomoci na klub a o ničom podstatnejšom od ceruzky nerozhodujem bez jeho hlasovania. Tiež si vytváral ilúziu o tom ako sám hospodárim s peniazmi za voľby, hoci si veľmi dobre vedel, že sme z nich ešte nič neminuli ... okrem 4 tisíc eur na Tvoju akciu "Premietanie na Hrade", za ktorú si si aj sám hlasoval. Tiež si tvrdil, že celú kampaň si si platil sám. No neplatil, a Ty to tiež veľmi veľmi dobre vieš.

SkryťVypnúť reklamu

Vieš Lojzík, ja som Ťa mal naozaj rád. Myslel som, že dokážeš byť plnohodnotnou súčasťou tímu. Dnes viem, že nedokážeš. Lojzo, si samorast, ktorý nedokáže rešpektovať inú autoritu, okrem tej, na vrchole ktorej Ty sám stojíš. Aj preto som Ti ponúkol, aby si dal dokopy svoje predstavy, predstúpil pred ľudí na klube, získal si ich na svoju stranu a nahradil ma. Ani si to neskúsil a bez boja si odišiel.

Nereagoval som na Teba, keď si odchádzal, nechcel som Ti kaziť Tvoju chvíľu ... teraz s odstupom času to robím, aby veci zostali aspoň takto vypovedané. Bez kamier. (Vieš, veľakrát si opakoval, že nechceš nikdy nikoho pokoriť - tak to skúšam za Teba - Tvoje "pravdy" spoznali cez kamery státisíce, ja píšem pár ľuďom bez kamier, aby som Ťa nepokoril ale mohol vypovedať pravdu;)

SkryťVypnúť reklamu

... takže zostali sme len my a viem, že vieš, že my sa pod Tvoj odchod z parlamentu podpisovať určite nebudeme. Bol si súčasťou experimentu, ktorý pobeží ďalej bez Teba. Ty si ži naďalej svoj veľký parlamentný sen. Možno nájdeš niekoho, kto si Ťa nabudúce opäť dá na kandidátku a možno potom opäť a opäť. Možno my tam už dávno nebudeme a raz sa na Teba budeme pozerať v telke a Ty nás už ani nebudeš chcieť poznať. Možno. Každopádne, maj sa fajn.

ps. nabudúce sa nemusíš snažiť legitimizovať svoju prítomnosť v parlíku takýmito trochu trápnymi gestami. Môžeš kľudne spávať, ja si uvedomujem, že si nemal inú šancu sa do parlamentu dostať, lebo tak nafigu je systém nastavený - nezávislý poslanec nedokáže sám kandidovať. Opäť predložím novelu zákona, aby mohol. Opäť ju zabetónovaní politici odmietnu.
ps2. vám, ktorí nechápete, prečo to tu píšem, len pripomínam - politika by mala byť vecou verejnou, pre tých, ktorí o to stoja;)

igor matovič

igor matovič

Bloger 
  • Počet článkov:  56
  •  | 
  • Páči sa:  16x

Verím, že politici by mali ľuďom slúžiť a nie žiť na ich úkor. Na Slovensku to tak zväčša nie je. Preto som sa rozhodol vstúpiť do politiky, ľuďom pomaly otvárať okále a chliev čistiť. Po vyhadzove z klubu SaS za hlasovanie proti úmyslu umožniť Orbánovi rozdávať maďarské občianstvo na Slovensku, sme založili hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti. Dnes máme najväčší opozičný klub a snažíme sa spoločne ľuďom dokázať, že spoločenstvo zodpovedných nezávislých ľudí sa dokáže správať zodpovedne, bez toho, aby sme našim poslancom brali vlastné svedomie a presvedčenie. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

740 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu