reklama

Plníme sľub, za vašu veľkú pomoc bude ohňostroj

22 rokov nám politici dokazovali, že sú niekto viac. 22 rokov svojich voličov opíjali rožkom a sľubovali, že si aspoň priestupkovú imunitu zrušia. 22 rokov si hľadali výhovorky, prečo sa to „žiaľ“ nepodarilo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (73)

Prišli predčasné voľby a s nimi unikátna príležitosť poslancov prinútiť priestupkovú imunitu zrušiť (o trestnoprávnej nemohlo byť ani reči, lebo Smer so Slotom boli zásadne proti, čo znamená, že ústavná väčšina nehrozí).

Príležitosti sme sa chopili a demonštratívnym parkovaním na 500 zakázaných miestach po Slovensku sme burcovali ľudí, aby bombardovali poslanecké e-mailové schránky výzvou za zrušenie priestupkovej imunity. Za necelé tri týždne tak cez našu stránku 15 tisíc ľudí rozposlalo poslancom vyše 4 milióny e-mailov. Boli sme otravní ako muchy, až kým sme postupne nezískali prísľub všetkých koaličných strán, že za zrušenie imunity budú hlasovať. Síce sme si absolútnu väčšinu kolegov poslancov takto poštvali proti sebe, ale stálo to určite za to.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Od začiatku sme stavili na to, že po vytvorení dostatočne silného verejného tlaku a upriamení pozornosti na poslanecké prstíky, si bývalí koaliční poslanci ani len netrúfnu nehlasovať za. A, stalo sa. V piatok všetci do nohy, v strachu pred odplatou vo voľbách, poslušne stlačili to správne tlačítko.

Jasné, teraz niekto z toho robí banalitu, že priestupková imunita je nič, dôležitá je trestnoprávna. Jasné, majú pravdu, ale smiešne je na tom to, že väčšina z kritikov doteraz ani len nevedela, že nejaká trestnoprávna imunita existuje, a zrazu sú múdri ako rádio. Ruku na srdce - ľudí doteraz najviac štvalo, že poslanci neplatia žiadne pokuty a to sme zrušením priestupkovej imunity zrušili. Trestnoprávna zatiaľ zostala, ale napriek tomu to považujem za obrovské víťazstvo ľudí, ktorí sa do e-mailového bombingu zapojili a poslancov takto prinútili správne hlasovať. Je to po 22 rokoch prvý krok k zrovnoprávneniu politikov s obyčajnými ľuďmi a to považujem úprimne za niečo výnimočné.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Dali sme verejný sľub, že v prípade zrušenia priestupkovej imunity, urobíme na oslavu ohňostroj. Chceli sme ho urobiť hneď v piatok z terasy pred NR SR, ale predseda NR SR Pavol Hrušovský nám ho zakázal urobiť, hoci nič mu v tom nebránilo. Sľub napriek tomu plníme a pozývame ľudí, ktorí si chcú vychutnať malé víťazstvo ľudí nad politikmi, aby sa prišli pozrieť na parádny ohňostroj v nedeľu 5. 2. 2012 o 17:30 do cca 17:40 z parkoviska vedľa Nového mosta pod Bratislavským hradom. Najlepšie ho uvidíte z nábrežia Dunaja, z areálu Bratislavského hradu a z lávky pre peších na Novom moste. Srdečne ste všetci vítaní.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

ps. ak máte doma deťúrence, zoberte ich kuk, nech zažijú to, čo si my dospeláci tak trochu sebecky doprajeme každý Silvester;)

... nápad pre vás - my sme v Trnave tento rok urobili o 18h na Silvestra aj detský ohňostroj - v plnej paráde a deti boli strašne radi. Ak si aj vedenie vášho mesta uvedomí, že radosť by sme mali robiť hlavne našim deťom, tak ich k tomu tiež nahovorte. Pre tie šťastné kuky detí, sa to určite oplatí, aj keď by mestu na ten polnočný zostal len jeden delobuch :o)

igor matovič

igor matovič

Bloger 
  • Počet článkov:  56
  •  | 
  • Páči sa:  18x

Verím, že politici by mali ľuďom slúžiť a nie žiť na ich úkor. Na Slovensku to tak zväčša nie je. Preto som sa rozhodol vstúpiť do politiky, ľuďom pomaly otvárať okále a chliev čistiť. Po vyhadzove z klubu SaS za hlasovanie proti úmyslu umožniť Orbánovi rozdávať maďarské občianstvo na Slovensku, sme založili hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti. Dnes máme najväčší opozičný klub a snažíme sa spoločne ľuďom dokázať, že spoločenstvo zodpovedných nezávislých ľudí sa dokáže správať zodpovedne, bez toho, aby sme našim poslancom brali vlastné svedomie a presvedčenie. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu