Potrat či adopcia? Matka, či krkavčia mater?

Dnes je deň počatého diaťaťa. Deň, kedy si pripomíname tie deti, ktorým nebolo dopriate sa narodiť. Nechcem tu a teraz rozoberať interupcie, ani súdiť žiadnu ženu za jej rozhodnutie. Chcem len položiť jedinú otázku - či je fér odsudzovať ženu, ktorá sa rozhodne svoje dieťa nezabiť, donosiť ho, porodiť a dať na adopciu?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)

Mne sa to fér nezdá. Bohužiaľ, realita taká je. Ak by také niečo dnes ktorákoľvek žena urobila, celá dedina, celá ulica ju odsúdi. "Chodila s bruchom, brucho zrazu nemá, decko tiež. Kde je? Dala ho na adopciu! Katastrofa!" Na jednej strane interupciu považujeme za obyčajný medicínsky zákrok, ale ženu, ktorá sa rozhodne svoje disťa zachrániť s vedomím, že ho vychovávať nedokáže, odsudzujeme. Sme čistí pokrytci, bohužiaľ.

Mrzí ma to. Za matku sme si zvykli považovať len dokonalú matku, ktorá svoju rolu zvládne dokonale - vynosiť, porodiť, vychovať. Matkám, ktoré dokážu len donosiť a porodiť, nadávame do krkavčích materí. Prečo? Narodili sme sa vari všetci dokonalí? Nenarodili. Tak ich neodsudzujme. Dajme matkám ďalšiu možnosť výberu, lebo dnes majú v skutočnosti len dve (pokiaľ nechcú znášať večné opovrhnutie) - interupcia a dokonalá matka.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nebláznime, veď máme na jednej strane ročne 10 tisíc dobrovoľne potratených detí a na druhej strane desiatky tisíc neplodných párov! ... a my nerobíme nič preto, aby sme tých čo majú a tých čo nemajú (a veľmi by chceli), spojili. Stačí tak málo - začať hlásať (aj z najvyšších miest), že matkou je aj matka nedokonalá, ktorá z akýchkoľvek dôvodov uzná, že svoje dieťa vychovávať nedokáže, ale napriek tomu ho donosí a porodí. Jasné, že to nespôsobí hneď zázraky. Jasné, že z 10 tisíc interupcií nebude zrazu 5. Začneme však správnu cestu - k uznaniu za matku každú ženu, ktorá svoje dieťa donosí.

Máme však aj inú možnosť - pokračujme naďalej v starých zvykoch. Odsudzujme a tlačme tehotné ženy k múru. Potom sa ale nečudujme, že príde čas, kedy budeme s otvoreným náručím behať po svete s tým, aby sme len našli niekoho, kto príde na Slovensko robiť na naše dôchodky.

SkryťVypnúť reklamu

... aj preto som dnes v pléne chodil v tričku s nápisom "Potrat nie je riešenie, DONOSIŤ DIEŤA a dať ho na adopciu JE RIEŠENIE" a v rozprave som na naše pokrytectvo upozornil pri rozprave k inému zákonu. Sľubujem, že v dohľadnej dobe predložím pár noviel zákonov, ktoré by tehotným matkám mali pomôcť v snahe dieťa donosiť a vás prosím, aby ste "lobovali" u každej matky, ktorá stojí a bude stáť pred nie práve príjemným rozhodnutím.

igor matovič

igor matovič

Bloger 
  • Počet článkov:  56
  •  | 
  • Páči sa:  15x

Verím, že politici by mali ľuďom slúžiť a nie žiť na ich úkor. Na Slovensku to tak zväčša nie je. Preto som sa rozhodol vstúpiť do politiky, ľuďom pomaly otvárať okále a chliev čistiť. Po vyhadzove z klubu SaS za hlasovanie proti úmyslu umožniť Orbánovi rozdávať maďarské občianstvo na Slovensku, sme založili hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti. Dnes máme najväčší opozičný klub a snažíme sa spoločne ľuďom dokázať, že spoločenstvo zodpovedných nezávislých ľudí sa dokáže správať zodpovedne, bez toho, aby sme našim poslancom brali vlastné svedomie a presvedčenie. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

62 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu