reklama

Robo vitaj!

Keď si sa už tak rozhodol, tak teda vitaj. Netykám Ti, ale tu budem, dúfam, že Ti to nevadí, veď si na blogu a tu sa to nosí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (274)

Mám na Teba len jednu malilinkú prosbu - ak budeš písať, buď chlap. Buď chlap a svoj prvý blog napíš o tom, ako si chlapom doteraz nikdy nebol. Buď chlap a napíš priznanie, že si sa k svojim voličom správal ako nezodpovedný tata. Tata, ktorý vždy veľmi dobre vedel, aké obrovské dlhy pácha, ale nemal ani máčik odvahy to priznať svojim zvereným deťom. Tata, ktorý si zakrýval oči pred zlodejinami svojich spolubratov a nemal problém ich do vypľutia duše obhajovať a kryť.

Porozprávaj nám o mýtnom tendri, kde si vybral ponuku o 7 miliard korún drahšiu ako najlacnejšiu. Porozprávaj nám o tom, čo všetko si mohol miesto tohto svinstva urobiť pre ľudí. Porozprávaj o nástenke za 3,6 miliardy, o emisiách za 2 miliardy, porozprávaj prečo si ich spáchal.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Povedz nám niečo o zvýšení štátneho dlhu SR za Tvojej vlády z 28% HDP na 41% HDP. Vysvetli nám, že tých smiešnych 13% to je nesmiešnych 260 miliard, ktoré aj spolu s úrokmi budú musieť naše deti a vnúčatá miesto Teba splácať. Povedz nám, kde si rozflákal tých 755 miliard korún, ktoré si mal navyše v rozpočte voči II. Dzurindovej vláde. Povedz nám, prečo si spolu so svojimi nohsledmi vyžral našu spoločnú špajzu.

A hlavne priznaj sa, že si vždy veľmi dobre vedel, čo páchaš. Priznaj sa, že veľmi dobre si vždy vedel, že ľuďom a hlavne svojim voličom to priznať nemôžeš. Priznaj sa, že si si vždy veľmi dobre uvedomoval, že ak by si začal svojim voličom vysvetľovať ako fungujú štátne financie, už by Ťa tak húfne nevolili.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Priznaj, že si vedel, že ak by si dôchodcom vysvetlil, že tie vianočné dôchodky, ktoré si im dával, budú musieť s úrokmi splácať ich deti a vnúčatá, že by Ti ich dôchodcovia o hlavu otrieskali. Priznaj, že držať svojich voličov v nevedomosti či totálnej ekonomickej negramotnosti Ti vždy veľmi dobre vyhovovalo.

A to je to, čo Ti najviac vyčítam. Celý svoj úspech si si postavil na ohlupovaní ľudí, ktorí sa ohlúpiť dajú. Žijú si svoj ťažký život a nemajú čas či schopnosti pochopiť ani len to, že ak si míňal ročne o 150 miliard korún viac ako si vyzbieral od ľudí a firiem, tak si na to musel štát požičať a požičané bude musieť štát raz splatiť aj s úrokmi. Nemajú čas či schopnosti pochopiť, že štát sme vlastne my a tak len my, naše deti a naše vnúčatá sú tí, ktorí Tvoj dlh budú musieť splácať.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ak by si bol naozaj zodpovedný politik a mal gule na správnom mieste, tak by si nabral odvahu a týchto ľudí by si naučil aspoň základy ekonomického fungovania štátu. Aspoň to, že ak minieme viac ako máme, budeme to musieť raz zaplatiť. Ak by si bol naozaj zodpovedný politik, tak by si povýšil blaho svojich voličov, ich detí a vnúčat nad svoj osobný prospech z nevedomosti svojich voličov. Ty si to však neurobil ani len jeden jediný krát. Ani len jeden jediný krát si neurobil tlačovku, kde by si ľuďom vysvetlil ako to v štáte vlastne funguje. Na to si chuť a čas nemal, mal si však kopu času robiť tlačovky o Tomanovej psovi a iných prkotinách.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ak to raz dokážeš spraviť, sľubujem, budem si Ťa vážiť, napriek všetkým svinstvám, ktoré si spáchal. Potom Ťa budem považovať za seriózneho politického súpera. Kým to však nedokážeš, si pre mňa len obyčajný zákerný táraj, ktorý si celý svoj úspech postavil na zneužívaní neznalosti svojich voličov. Na zneužívaní slabín slabších.

ps. kým som to dopísal, už si svoj prvý blog stihol napísať, no čo už, tak to ber ako výzvu k Tvojmu druhému blogu. Veď nikdy nie je neskoro sa vydať tým skutočne správnym Smerom;)

igor matovič

igor matovič

Bloger 
  • Počet článkov:  56
  •  | 
  • Páči sa:  18x

Verím, že politici by mali ľuďom slúžiť a nie žiť na ich úkor. Na Slovensku to tak zväčša nie je. Preto som sa rozhodol vstúpiť do politiky, ľuďom pomaly otvárať okále a chliev čistiť. Po vyhadzove z klubu SaS za hlasovanie proti úmyslu umožniť Orbánovi rozdávať maďarské občianstvo na Slovensku, sme založili hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti. Dnes máme najväčší opozičný klub a snažíme sa spoločne ľuďom dokázať, že spoločenstvo zodpovedných nezávislých ľudí sa dokáže správať zodpovedne, bez toho, aby sme našim poslancom brali vlastné svedomie a presvedčenie. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu