Spam them all! Zrušme im imunitu!

Nemám rád spamerov. Dokola tiež omieľam, že poslanec by mal vždy hlasovať podľa svojho svedomia a presvedčenia, a nie podľa vôle pána či súdruha predsedu. Dnes však urobím výnimku a dobrovoľne popieram samého seba.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (86)

Imunitu milujú. Dáva im pocit božskosti a to oni radi majú. Opovážili sme sa im opakovane na ňu siahnuť a hneď sme bolo za bláznov, populistov, šašov a kadekoho. Je to ich láska, dlhoročná.

Bolo úžasné sledovať ako taký Hrušovský chodí po výboroch a predkladá návrh na zrušenie priestupkovej imunity. Celý skormútený a predvetkom, že práve ide robiť niečo, s čím nie je stotožnený. Zvládol to bravúrne, až poslanci z jeho úprimnosti smiali. Úplne iné teátro zahral pred kamerami. Tam už vystupoval ako zásadný zástanca zrušenia imunity. A nebojte sa, nie len on má dve tváre. Bugár, Dzurinda a všetky tie nadsluhujúce ksichty, to cítia a robia obdobne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mňa za rok a pol zastavili policajti viac krát. Išiel som rýchlo, prepadol mi parkovací lístok či sa mi telefonovať zadarilo. Pokutu som nedostal ani raz. Zo začiatku som si aj pýtal, ale keď mi policajt vysvetlil, že ho nahováram na porušenie zákona, tak som pokúšať prestal. Ono to totiž funguje tak, že ak vás policajt spozná, nesmie vám pokutu dať, ani keby ste sa dobrovoľne ponúkali, nesmie. Jedine, že by vás nespoznal, ale to sa mne zase akosi nedarí;)

K veci - dnes máme unikátnu príležitosť. Idú voľby a mali by sme to využiť. Politici nám už medzičasom začali sľubovať sľuby nové, ale akosi zabudli splniť (popri iných) jeden kľúčový - veď priestupkovú imunitu nám zrušiť sľúbili! A tak sme sa rozhodli, že im v splnení sľubu trošku pomôžeme.

SkryťVypnúť reklamu

Cez víkend sme spustili tzv. bombing poslancov cez hromadné zasielanie výzvy na zrušenie imunity. Stačí ísť na našu stránku, kliknúť na tlačítko "Zrušme im imunitu!" a fijáázd - vaša výzva odíde na 150 adries poslancov a 150 ich asistentov. Môžete si vybrať, či mail pošlete úplne anonymne (poslanci nezistia ani mail, ani vaše meno), alebo v maily bude uvedené vaše meno a priezvisko. Do tejto chvíle túto službičku využilo cca 2300 ľudí, čo znamená, že sme spolu rozposlali cca 700 tisíc mailov, za dva dni;)

Prečo to robíme? Lebo to teraz NAOZAJ môže vyjsť. Idú voľby a ak vytvoríme takto dostatočný verejný tlak, tak za dva týždne,kedy sa bude o imunite hlasovať, si páni a dámy poslanci (pravicoví, tí druhí to nesľubovali) ani len netrúfnu nezahlasovať za. Rovnako nám to vyšlo so zmrazením platov, nie je dôvod si myslieť, že teraz bližšie k voľbám by to vyjsť nemalo. Po tých všetkých negatívach, čo nám predčasné voľby priniesli a ešte priniesť môžu, je to aspoň jedno príjemné pozitívum;)

SkryťVypnúť reklamu

Tak urobme to, je to v našich rukách: http://www.obycajniludia.sk/zruste-poslancom-imunitu/

ps. Odkaz pre mojich kolegov - ak sa verejne zaviažete, prípadne mi pošlete mail, že za zrušenie imunity budete hlasovať, z bombingu vás vyhodíme. Doteraz tak urobili 18ti saskári, Janka Žitňanská a Rado Procházka, ktorým už nie je bombovo;) Ty kolega môj, ktorý po zachovaní tejto zvrhlosti naďalej túžiš, zahlasuj, prosím, tentokrát proti svojmu svedomiu a presvedčeniu. Ver mi, že skutok dobrý urobíš.

Vzhľadom na to, že kandidujem ako nezávislý na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj, a preto môže, ale nemusí byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých a hlavne zásadných názoroch sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje pri hľadaní cesty k pravde.

igor matovič

igor matovič

Bloger 
  • Počet článkov:  56
  •  | 
  • Páči sa:  15x

Verím, že politici by mali ľuďom slúžiť a nie žiť na ich úkor. Na Slovensku to tak zväčša nie je. Preto som sa rozhodol vstúpiť do politiky, ľuďom pomaly otvárať okále a chliev čistiť. Po vyhadzove z klubu SaS za hlasovanie proti úmyslu umožniť Orbánovi rozdávať maďarské občianstvo na Slovensku, sme založili hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti. Dnes máme najväčší opozičný klub a snažíme sa spoločne ľuďom dokázať, že spoločenstvo zodpovedných nezávislých ľudí sa dokáže správať zodpovedne, bez toho, aby sme našim poslancom brali vlastné svedomie a presvedčenie. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu