Nicolas Cage: Najlepší komik na planéte?

Pôvodne som na tomto mieste chcel uverejniť recenziu na film „Ghost Rider: Spirit of Vengeance“, čo je naozaj otrasný film, ktorý pôsobí ako céčkový direct-to-DVD bullshit natočený v Rumunsku (asi preto, že to je céčkový bullshit natočený v Rumunsku, akurát je direct-to-cinema), ale toto počínanie by bolo kontraproduktívne. Prečo, pýtate sa?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

No jednoducho preto, že napriek svojej neskutočnej šitóznosti ma tento film nenudil a nie som naň naštvaný. A trošku sa rozpísať o konkrétnom dôvode tohto môjho rozpoloženia mi prišlo zaujímavejšie, ako vymenovávať, čo všetko je na tomto filme zle (a to aj napriek tomu, že písanie recenzií na srajdy naozaj milujem). Tak teda:

Dôvod, prečo som po dopozeraní druhého Ghost Ridera nemal chuť osobne navštíviť režisérske duo Neveldine-Taylor a vynútiť si na nich odškodné za premrhaných 90 minút môjho života, nie je nikto iný, ako božský, nezameniteľný a neopakovateľný Nicolas Cage.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kedysi veľmi uznávaný herec (Oscar za „Leaving Las Vegas"!) je dnes prevažne terčom posmeškov a vtipkovania, za ktoré môže prevažnou mierou toto dnes už legendárne video:

Ako ste práve mali možnosť vidieť (dúfam, že vám nerozdrapilo bránicu) - v scénach, ktoré možno na papieri vyzerali dramaticky, osudovo alebo napínavo (a v podaní iného herca by také možno aj boli), pôsobí Nic ako ukážkový psychopatický magor a/alebo ako veľmi zlý herec. Neuveriteľná miera prehrávania, neuveriteľné grimasy. Pocitu dokonalej absurdnosti potom pomáhajú aj jeho vychýrené vlasové kreácie:

A ešte nekončíme, práve naopak. Konečne vám môžem názorne ukázať, prečo ma sledovanie GR2 miestami neskutočne bavilo (screeny som vytvoril a upravil vlastnoručne, prvé tri várky si rozkliknite, sú rozsiahlejšie):

Skryť Vypnúť reklamu

Cage's faces, number one:

http://4.bp.blogspot.com/-KRGvrobum08/T9n5sSRlmBI/AAAAAAAAAEk/04z-0Cjkgc0/s1600/Cage+faces+1.jpg

Cage's faces, number two (nie, to sa Nic neháda s mobilným telefónom, ale s chlapom, ktorému ten mobil pred tým vrazil do huby):

http://3.bp.blogspot.com/-QwTlHULigZ8/T9n51fZZPmI/AAAAAAAAAEs/cgl5E2DNLL4/s1600/Cage+faces+2.jpg

Trochu CGI ksichtenia:

http://4.bp.blogspot.com/-iEMhan87ylU/T9n6Frn0nHI/AAAAAAAAAE0/hIZtGEKt2yM/s1600/Cage+faces+3.jpg

Trademarkový „pohľad ranenej lane":

A nakoniec „Nic's usual shit":

Ako vidíte, je to naozaj dokonalá paleta tvárového výraziva a v kombinácii s Cageovým hlasovým prejavom sú scény, v ktorých sa tento herec vyskytuje, naozaj pozoruhodným zážitkom.

Skryť Vypnúť reklamu

Veľa ľudí si dnes kladie otázky: „Prečo to vlastne ten Nicolas robí? To ho naozaj opustila aj posledná štipka talentu? Stratil súdnosť, alebo o čo mu ide?" a podobne. Je naozaj zložité na to odpovedať a asi iba sám Cage vie, prečo sa jeho herecký prejav v podstate obmedzuje už iba na strúhanie grimás. Osobne si myslím, že to robí zámerne, a ak mi nerozumiete, skúste sa pozrieť do jeho očí. Ja v nich vidím uvedomelý pohľad chlapa, ktorý sa rozhodol baviť divákov a hlavne seba a rozhodol sa to robiť práve touto formou. A za to si podľa mňa zaslúži rešpekt.

Maťo Vojtko

Maťo Vojtko

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milovník filmov, kníh a komiksov. Najväčší fanúšik Zaklínača, Hry o tróny a Ramina Djawadiho na Slovensku, fantazista, presvedčený Nolanista a zaprisahaný soundtrackár ;-) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu