Na Pezinskej Babe tento víkend európska pretekárska špička

Dvanásty ročník pretekov SLOVAKIA – MATADOR 2006, zaradený do medzinárodného športového kalendára FIA, v dňoch 22.-23. júla 2006 opäť víta európsku pretekársku špičku. Počet prihlásených pretekárov už prekročil maximum z minulého roka, keď sa súťaže zúčastnilo 155 pretekárov. Organizátori pretekov dnes evidujú viac ako 160 prihlásených pretekárov. Diváci tak budú môcť vidieť jazdcov zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Francúzska, Slovinska, Talianska a Španielska. Výsledky, ktoré pretekári dosiahnu sa budú okrem FIA Majstrovstiev Európy zaratávať aj do hodnotenia majstrovstiev SR, ČR a Rakúska.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

O zaujímavé a určite aj dramatické súboje o sekundy sa postarajú známe pretekárske mená ako slovenský reprezentant Peter Jureňa, momentálne šiesty v poradí tohtoročného seriálu Majstrovstiev Európy, ale aj jeho súperi skupiny N Majstrovstiev Európy v pretekoch automobilov do vrchu – vedúci pretekári momentálneho poradia ME Dan Michl (CZ) a Jorg Weidinger (D). Chýbať nebudú ani ďalší známi jazdci ako Robert Šenkýř, Štefan Rosina, Jozef Béreš, Jaro Homola, Jozef Studenič či Julo Konček. Veľkým lákadlom pretekov sú formule 3000, ktoré už v tomto roku bojujú po prvýkrát o tituly majstrov Európy a do ktorých zasadnú také známe mená ako Fausto Bormolini, Giulio Regosa, ale aj náš najlepší formulový jazdec Jaroslav Krajči, či ďalšia legenda európskych kopcov Otakar Krámsky.Pozornosť divákov určite pritiahnu aj známe osobnosti, ktoré si ani tento rok nenechajú ujsť možnosť zasúťažiť si na tomto vrcholnom športovom podujatí. Na štart sa takto postavia prezident SR Ivan Gašparovič, podpredseda NR SR Viliam Veteška,či prezident skupiny Matador Štefan Rosina.Preteky automobilov do vrchu na Pezinskej Babe boli hodnotením medzinárodnej športovej komisie FIA zaradené medzi tri najprestížnejšie podujatia seriálu Majstrovstiev Európy. Zásluhu na tomto ocenení nemá len široká a zaujímavá trať, na ktorej sa striedajú extrémne rýchle a jazdecky technicky náročné pasáže, ale aj vysoká športová a spoločnenská úroveň podujatia.Preteky sa konajú na ceste II. triedy v úseku Pezinok kameňolom – horský hotel Baba. Novinkou na vozovke je nový asfaltový koberec, ktorý bol položený len pred niekoľkými dňami, čo určite prispeje k skvalitneniu súťaže. Trať meria 5100 metrov a má 280 m prevýšenie. Pretekári sa budú musieť vysporiadať s nástrahami 19 zákrut, pričom minimálna šírka vozovky je v niektorých úsekoch 7 m. Priemerné stúpanie je 5,1%.

Peter Matula

Peter Matula

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ten, kto sa zaujíma. Ten, kto nie je ľahostajný. Ten, kto nechce mlčať, keď sa mlčať jednoducho nedá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu