Dnešný svet očami technologického nadšenca - úvod

Písmo: A- | A+

Viete si ešte predstaviť deň bez smartfónu, tabletu či notebooku? Ak by sme si túto otázku položili pred desiatimi rokmi, väčšina z Vás by asi odpovedala záporne. Technológie tu boli už vtedy, mobily a smsky fičali vo veľkom, internet zažíval u nás veľký boom, no napriek tomu nebol priemerný obyvateľ závislý na týchto technológiách. Ako sa to zmenilo a aké sú výhliadky do budúcna? Na tieto a aj mnohé ďalšie otázky sa budem snažiť odpovedať vo svojom blogu.

Aby som mnohým z Vás ušetril čítanie dlhých riadkov, tak dopredu prehlasujem, že sa nehrám na žiadneho odborníka či vševeda. Všetko, čo ma viedlo k vytvoreniu tohto blogu je nadšenie z vývoja technológií v posledných rokoch a nádej, že jedného dňa snáď budem pracovať v oblasti, ktorá sa bezprostredne týka práve mobilných zariadení a inteligentných technológií. Dnes som však iba bežný študent vysokej školy uberajúci sa smerom väčšiny, no moje nadšenie nepochádza z akéhosi masového presvedčenia, práve naopak. Som jedným z tých, ktorí miesto pasívneho konzumovania produktov a stotožňovania sa s názorom väčšiny si vytvárajú názor vlastný, často odlišný a ten sa snažia presadzovať kdekoľvek to ide.

Ak ste sa rozhodli, že si tento môj príspevok prečítate až do konca, budem rád. Verím, že Vás niečím obohatím, prípadne donútim zamyslieť sa nad vecami, ktoré boli doposiaľ pre Vás samozrejmé. A možno aj zmeníte niektoré názory, ktoré ste doteraz zastávali a obhajovali všetkými možnými spôsobmi. A možno Vás moje myšlienky pobúria a moje meno si poznačíte na zoznam blogerov, ktorých príspevky je pre zachovanie Vášho dobrého zdravia neradno otvárať. Tak či onak budem rád, ak svoje postrehy a názory vyjadríte v diskusii, čo mi veľmi pomôže pri prípadných ďalších príspevkoch. Mojím primárnym cieľom totiž nie je iba akési bezcieľne uvažovanie nad technologickým svetom, ale najväčšmi by som chcel pomôcť bežnému konzumnému zákazníkovi porozumieť tomu, čo vlastne kupuje, prečo to kupuje a možno aj zistiť, či by preňho nebolo lepšie, keby si kúpil niečo iné. A prečo to vlastne treba riešiť? Odpoveď je jednoduchá  - za všetky vymoženosti, funkcie, hardwerové či softwerové vychytávky si výrobcovia neraz pýtajú aj bežný mesačný plat slovenského občana a je rozdiel, či takú sumu obetujete na zariadenie, ktoré budete dva roky nenávidieť a celý ten čas iba čakať, kým Vám skončí paušál, alebo si za tie peniaze kúpite zariadenie, ktoré si tak obľúbite, že si ho z vrecka vytiahnete aj 200x denne iba za to, aby ste sa pozreli na čas, prelistovali si domovské obrazovky či iba poťažkali ho v ruke a utvrdili sa vv tom, že ste spravili správne rozhodnutie.

Ako sami vidíte, moja filozofická stránka sa naplno prejavila a po 400 slovách ešte stále nenadobudol tento blog žiadnu výpovednú hodnotu. Je to preto, pretože skôr, ako sa pustím do sprístupňovania neraz zložitých a komplexných informácií bežným používateľom, by som chcel zistiť, či je vôbec o čosi také záujem. Už dlhšiu dobu totiž slúžim ako poradca pri výbere mobilného zariadenia pre mnohých mojich známich a za ten čas som získal prehľad, ktorý väčšina bežných zákazníkov nemá a obetoval som tomu množstvo času, ktorý väčšina ľudí obetuje na mnohé iné, pre nich prínosnejšie či pohodlnejšie činnosti. Ako som ale spomínal, pre mňa je to záľuba a čas tomu venujem rád. Okrem toho rád píšem a ak spojím tieto svoje záľuby dohromady, môže vzniknúť niečo, čo by podľa mňa mohlo pomôcť iným.

V prípade, že ste sa dočítali až sem, máte môj obdiv a prísľub, že v ďalšom blogu nájdete oveľa viac informácií, pričom snáď aspoň nejaké percento z nich budete považovať  za užitočné. Mojím primárnym cieľom je, ako ste si určite domysleli, pomôcť bežnému užívateľovi vybrať si smartfón či tablet tak, aby to rozhodnutie v priebehu pár týždňov či mesiacov neoľutoval. Na dnes sa však s Vami rozlúčim, dúfajúc, že moje úvahy o tom, ako predať svoje skúsenosti verejnosti nie sú úplne mimo a že Vás to, o čom sa tu chystám písať, aspoň trocha zaujalo.

Skryť Zatvoriť reklamu