
Predzápasové reči nemeckých novinárov o tom, že Slovensko je na úrovni San Marina, mali našich zdravo nahnevaťa a vyhecovať ich k výkonu, ktorým by ukázali kde je Slovensko. Bohužiaľ, Nemci od stredy o nás vedia že sme futbalovo veľmi nízko.
Polčas skončil 0-3, a bolo jasné že sa zopakuje scenár zápasu s Českom. Naši hráči mali pred súperom veľký rešpekt, a kazili skoro všetko čo mohli. V druhom polčase prišlo k zlepšeniu, z čoho vyplynul aj gól Stanislava Vargu. Pre mňa, ako skalného fanúšika Slovenska, ktorý bude pri reprezentácii vždy stáť, prvopolčasový výkon veľmi sklamal.
Myslím že bolo úplne jasné, že Dušan Galis po zápase končí, a výsledok zápasu s Nemeckom stál možno za abdikáciu. I keď spravil veľmi dobrú prácu pri slovenskom tíme, akosi nedokázal vyburcovať našich hráčov ku kvalitným výkonom s Českom a Nemeckom. Možno by sa zišla výmena aj na iných postoch, niekde tam vyššie. No my, prostý ľud, môže iba hromžiť a nadávať, a myslieť si čo chce, tých tam hore odtaľ nedostaneme. Verím že tí tam hore, zvolia dobrého nového trénera, aby som ich mohol pochváliť. A spravím to rád.