Video mesiaca (02/10): ležárne natiahnutá

Deva vo vedľajšej izbe a zavreté dvere, jemné iskrenie a jedna kapela poruke.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Viete čo je obohranejšie ako rockové piesne o láske? Popové piesne o láske!

Či už ide o piesne nešťastnej lásky, snívajúce ale ničnerobiace veci typu "Milujem ťa, milujem ťa, milujem ťa" tak v Slovenskom étery to nie je niečo extra. Ale tam sa púšťajú len "technicky uhladené", "čistým hlasom" naspievané a technicky vykastrované veci. Ako výsledok slepej honby za formou sa tratí obsah a tak známe a populárne kapely často krát (a to veľká česť výnimkám!) majú síce obľúbené piesne ale hudba upadá. Preto už vlastne populárne veci nepočúvam a radšej si zaplávam vo vodách málo známych, klubových skupín. Presne tam som našiel aj českú skupinu s trochu podivným názvom, barevný nátěr. Tragikomická pieseň "Do rádia" o popularite málo populárnej skupiny hovorí jasným, jemne vtieravým hlasom skupiny mimo hlavného prúdu. Skupiny, ktorá má svoju originalitu, nepošliapanú úpadkovými názormi okolitého sveta. Skupiny alternatívnej.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale aby som sa vrátil k láske. Námet starý, okukaný ale predsa má pieseň niečo do seba. Deva vo vedľajšej izbe a zavreté dvere, jemné iskrenie a jedna kapela poruke. Čo už z toho môže vzniknúť...?!

barevný nátěr - ležérně natažená

Michal Matúšov

Michal Matúšov

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  6x

Život je pekný sám o sebe. A ešte krajší ho tvoríme! Ja vidím svet, v ktorom je celá Zem zjednotená a ľudia žijú v miery, choroby sotva existujú a ľudia žijú (veľmi) dlho, príroda je v bezpečí a väčšina ľudí žije vo vesmíre. Že svet nie je taký? No, taký svet je ešte v zárodku - a práve klíči! Zoznam autorových rubrík:  HudbaEsperanto, jazykyZo životaLetom svetom internetomNa pozretieVideo mesiaca (bývalý seriál)Wikipédia, Wikimédia

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu