Dilema v šatníku

Čo si dnes oblečiem? Koľko je vonku stupňov? Stretnem dnes svoj idol? Modrá alebo žltá? Tak sa už rozhodni! Koľkých z nás už trápili takéto otázky? Koľko hodín ste denne premrhali pred svojim šatníkom s nádejou, že sa zmení na módnu vizážistku a poradí vám ako vyzerať top?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Čo si dnes oblečiem? Koľko je vonku stupňov? Stretnem dnes svoj idol? Modrá alebo žltá? Tak sa už rozhodni!

Koľkých z nás už trápili takéto otázky? Koľko hodín ste denne premrhali pred svojim šatníkom s nádejou, že sa zmení na módnu vizážistku a poradí vám ako vyzerať top?

Nepotrebujem odpoveď. Každá jedna žena si denne láme hlavu nad tým ako vyzerať čo najlepšie. Otázkou však ostáva - načo je to všetko vlastne dobré?

Zo všetkých strán, zo všetkých médií sa dozvedáme, že jedine s dobrou vizážou a cool imadžom môžeme toho dosiahnuť v živote veľa. Každá reklama nám naznačuje aby sme sa stali akousi módnou ikonou avšak nikto z nás sa nezamyslel nad tým čo by sa stalo ak by sme proste tieto mediálne chrobáky ignorovali. V dnešnom svete to už nie je o vedomostiach, inteligencii či charizme, ale dokonalom make – upe a malinovom rúži. Je to normálne?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Asi pred troma dňami som si bola kúpiť raňajky v bežnom supermarkete a ako správny zástanca prirodzenej krásy som sa ani neučesala ani nenamaľovala. A aká bola reakcia? Predavačky sa ma opatrne a samozrejme nepriamo pýtali na môj zdravotný stav kvôli mojej neprirodzene bledej pleti a zákazníci si pravdepodobne o mne mysleli, že ich môžem nakaziť akousi ešte doposiaľ neobjavenou nákazlivou chorobou, pretože sa mi vyhýbali na sto metrov. A to všetko len pre nenamaľovanú tvár.

Alebo ďalší príklad.

Určite každý z vás pozná film Pretty Women kde hlavnú herečku Juliu Roberts vyhodia z obchodu s kvalitným a značkovým oblečením, pretože, ako to povedať, jej oblečenie nesedelo vtedajším normám. Keď sa však vrátila v novom kostýme s novým klobúkom na hlave predavačky od nej nemohli oči odtrhnúť a stavím sa, žeby jej zniesli aj modré z neba.

Skryť Vypnúť reklamu

Takže milé dámy, ak chceme mať pocit spolupatričnosti neučme sa, nesnažme sa dodržiavať naše hodnoty a postoje, stačí ak si na seba navlečieme najnovšiu kolekciu Gucci a môžme vykročiť tou krajšou nohou vpred. Dosť smutné, že?

Maya Rusnáková

Maya Rusnáková

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Maja Rusnáková - pohľad mladých na svet. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu