Tento výsledok volieb som nečakal a som zaň vďačný.

Výsledky volieb ma zaujímajú v troch rovinách. Jeden výsledok volieb poznám už dnes a som nesmierne spokojný a milo prekvapený. A vďačný. Prvá a najdôležitejšia rovina - výsledok stredopravice. Ide o kľúčový súboj volieb. Bude vládnuť SMER alebo stredo-pravé strany? Tento výsledok je v nohách veľkej skupiny stredo-pravých voličov váhajúcich nad účasťou. Stredo-pravé strany si zaslúžia lekciu. Som však presvedčený tom, že politici vám rozumeli a vnímajú veľmi jasne všetko, čo ste hovorili v posledných týždňoch. Zaslúžime si žltú kartu. Ale nie červenú! To by bola červená karta pre celé Slovensko. Pre druhý dôchodkový pilier, pre verejné financie, pre upratovanie v justícii.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Druhá rovina výsledkov volieb je stranícka. Pochopiteľne ma zaujíma, ako dopadne moja strana, SDKÚ-DS. Aj v SDKÚ-DS sme dobre rozumeli hlasu našich voličov a zareagovali sme. Rozhodnutie Lucie Žitňanskej a jej ponuka voličom, sú jasným dôkazom. Jej rozhodnutie vítam a teším sa z neho a aj preto jej dám jeden z mojich 4 krúžkov.

Tretia rovina je osobná, keďže kandidujem. Tento výsledok už čiastočne poznám. Pred voľbami som dostal podporu, ktorú som nečakal. Podporil ma poslanec NR SR za OKS, Ondro Dostál, ktorý ma zaradil medzi tých, ktorým by vedel dať svoj hlas. Hoci je z inej strany a kandidoval na inej kandidátke. Podporil ma Miro Lopata, ktorý spustil projekt na podporu využívania preferenčných hlasov pod názvom 100 000 krúžkov. Podporil ma Ľudo Tóth, ktorý bude voliť inú stranu. A podporila ma skupina mne neznámych ľudí z mimovládnych organizácií a médií, ktorí ma na facebooku na stránke Koho krúžkovať zaradili do skupiny kandidátov z rôznych strán, ktorých si vážim. Všetkým úprimne ďakujem a veľmi si to vážim.

Jozef Mečiar

Jozef Mečiar

Bloger 
  • Počet článkov:  57
  •  | 
  • Páči sa:  0x

NOVA. Zástupca primátora v Šali. Zoznam autorových rubrík:  Politika

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu