Minizáhradka Narumon Schiffer

Na Facebooku som našla nádherný obrázok, o ktorý sa podelila jedna z mojich najobľúbenejších webových stránok (growyourgardenideas). Hneď ma napadlo, aké fantastické môže byť, keď niekto dostane takúto tortu na narodeniny.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na Facebooku som našla nádherný obrázok, o ktorý sa podelila jedna z mojich najobľúbenejších webových stránok (growyourgardenideas). Hneď ma napadlo, aké fantastické môže byť, keď niekto dostane takúto tortu na narodeniny. Síce ju nemôže nakrájať a zjesť, ale po veľmi dlhú dobu bude zdobiť jeho okolie. Takže som si hneď zaumienila, že prípravu tejto torty čoskoro vyskúšam, možno na svoje narodeniny, ale keďže tie sú ešte ďaleko, snáď ňou prekvapím niekoho, kto bude mať oslavu v blízkej budúcnosti...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu
(zdroj: facebook)

Zdroj obrázku: facebook.com

Kvetináč z hypertufy vyrobím v staršej tortovej forme a následne do nej zasadím rastliny.

Trochu som pátrala, pretože som chcela zistiť, čo všetko je možné vyrobiť okrem torty. Narazila som na celkom úžasné veci. Rada by som sa o ne s vami podelila.

Obrázok blogu

Zdroj obrázku: blog.growyourideas.co.uk

Vyššie zobrazená fotografia bola v júli 2016 v súťaži minizáhradiek vyhlásená za víťaznú. Síce som nevidela minizáhradky ostatných súťažiacich, ale táto záhradka si získala aj moje sympatie. Všetko je v nej prirodzené, ako v skutočnej záhrade. K pôvabnému domčeku s trstinovou strechou sa dostanete cez chodníček vytvorený na štrku. Aj jazierko pôsobí prirodzeným dojmom, na jej brehu sedí víla, ktorá drží na dlani motýľa. Na mulčovanie bola použitá, ak dobre vidím, moja obľúbená pôdopokryvná rastlina – machovička šidlovitá (Saginata subulata). Po celé leto kvitne drobnými bielymi kvietkami, vytvára jemný koberec pripomínajúci lúku plnú sedmokrások. Na základe väčšiny rastlín zasadených v minizáhradke (v pozadí je vidno Scheffleru, alebo šefleru, ktorá u nás patrí medzi izbové rastliny) predpokladám, že je určená do exteriéru. S istotou môžem však povedať, že za domčekom vysadené Ginko dvojlaločné (Ginko biloba) čoskoro vyrastie záhradku, ale zato teraz vyzerá skvele.

SkryťVypnúť reklamu

Narumonova záhrada trochu inak:

Obrázok blogu

Zo začiatku vytváral maličké záhradky na strechách vtáčích domčekov a na kŕmidlách. Aj toto kŕmidlo, na ktorom je vysadená skalnica, eševéria a rozchodník vyzerá naozaj skvele.

Obrázok blogu

Zdroj obrázku: pinterest.com

Záhrada v starom hrnci. Myslím si, že je to skvelý spôsob opätovného využitia... Ja mám tiež niekoľko podobných „kvetináčov“. Pri kovových nádobách je však potrebné brať ohľad aj na to, že sa veľmi rýchlo prehrejú, preto je treba tieto minizáhradky častejšie polievať. Najlepšie urobíme, ak do nej vysadíme teplomilné rastliny, ktoré sú odolné voči suchu, podobne ako je to aj v tomto prípade. 

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

Nasledujúci obrázok ukazuje jeho vlastnú záhradu... Tu majú miesto aj jeho minizáhradky.

Obrázok blogu

Ak si o príprave záhrady víl chcete prečítať aj ďalšie informácie, tak si na stránke zahradavil.eu stiahnite zadarmo e-book s názvom „Čarovný svet záhrady víl“. Vo webshope nájdete tiež veľa rôznych doplnkov do záhrady víl. Vlastnoručne vyrobená záhrada víl môže byť skvelý darček pre milovníkov záhrad a rastlín.

Bernadett Menczel-Bacsó

Bernadett Menczel-Bacsó

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som záhradná inžinierka, milujem záhrady a záhradníčenie. Mám dve malé deti, s ktorými rada vymýšľam nové minizáhradky. Máme aj svoju vlastnú záhradu víl. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu