Keď rodičia nevedia byť hrdí.

... alebo nemôžu, alebo nechcú...... príčin je veľa. Ja s mojou prognózou do života, akože nič moc, som priam predurčená odovzdávať svoje komplexy svojmu potomkovi. Akurát, že to moje jediné potomstvo je šikovnejšie ako moje celé komplexy a neustále ma síce nevedomky, ale predsa, dostáva do kolien..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

V poslednej dobe počúvam od kamarátok, ktoré majú deti v puberte, čím ich nas.ali tie ich "nešťastné" zlatíčka, čo zase vyviedli, ako odpapuľovali, kde sa aký mejdan v ktorej rodine konal, aby o tom kompetentní nevedeli, aké "divné" sú tie ich deti, lebo zrazu potrebujú byť zavreté v izbe, už nemajú potrebu túliť sa a spať v manželskej posteli, lebo tato je na služobke... ako brblú, keď ich urputne zaúčajú do tajov "ako viesť domácnosť" a popritom byť vyškerená ako lečo. Chceli by, aby sa im takéto veci nediali, aby sa nedajbože nerozčuľovali, lebo prídu z práce úplne vyflusnuté a na toto naozaj nemajú nervy. Riešiť neustále problémy s pubertálnymi deťmi. Och..

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A teraz ako to vyzerá u nás.. Moje jediné dieťa, o ktorom ste mali možnosť podaktorí čítať dávnejšie, čím sme si "prešli" a myslím, že to bolo celé viac humorné ako vážne, má sladkých, ako ona hovorí, 14 a pol a sme najšťastnejšie na svete. Neviem si predstaviť, že mi dospeje, nikdy som si nevychutnala chvíle s ňou tak, ako teraz. Tie večery vonku na dvore s bytosťou, ktorá je ešte napoly dieťa a napoly dospelá, sú nezabudnuteľné. Všetko sa to v nej bije, hormóny v nej sú ako hurikán a ja, vnímajúc tú premenu, som za to prírode nesmierne vďačná. Ja som totiž sama ako napoly dieťa a napoly dospelá.. Rozhovory, ktoré prebiehajú medzi nami, nie sú o kritike, nepochopení.. naopak, ak má názor na vec ako dieťa, ukľudní ma to, ak ako dospelá, som až hrdá, lebo to má niečo zo mňa.. jasné, že sa pohádame do krvi, ale o 5 minút na seba pozrieme rovnakými očami a je po hádke.

SkryťVypnúť reklamu

Ja len že, preboha ľudia, zbadajte sa, koľkí ste robili väčšie hnusoby ako tie vaše deti, oni len kopírujú vás.. Ja som hrdá na tú moju "rozpoltenú" bytosť, viem, že je moja.. dokazuje mi to odjakživa.. ale zase, ja viem, že ju mám za odmenu.. :)

Anna Menkynova

Anna Menkynova

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  0x

sociálna pracovníčka krízovej intervencie.. Simčina mamina, Peťova frajerka :) Zoznam autorových rubrík:  problémy budúcej pubertiačkypre váso spoluzávislostipríbehy o DDASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu